ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskus koostöös Rootsi partneriga STARTcentrum ning Läti partneriga Green and Smart Technology Cluster korraldasid rahvusvahelise projekti Be the Future raames 6-kuulise koolitustsükli, mille käigus õpilased said proovida, mida kujutab ettevõtjaks olemine. Koolitustsükkel lõppes 2. aprillil kahepäevase lõppüritusega Rootsis, Örebros. 

Projekt on suunatud Rootsi, Läti ja Eesti 15-18-aastastele tütarlastele eesmärgiga tõsta nende teadlikkust enda kui tööandja võimalikkusest tööturul, näitamaks ettevõtlust kui ühte karjäärivaliku võimalust. Koolitustsükli jooksul said 91 noort testida ja arendada enda ärilist mõtlemist reaalsetes olukordades, proovida koostöötamist rahvusvahelises meeskonnas, küsida nõu edukatelt ettevõtjatelt ning osalejatele pakuti tipptasemel mentortuge. Programm toimus inglise keeles.

2021. aasta oktoobris alanud projekti esimese koolitustsükli käigus loodi 18 ettevõtlusideed ning 6 kuu jooksul nõustasid noori teiste hulgas mentorid Hanna-Liis Remmelg, Liis Tiisvelt, Kadri Arrak, Piret Vapajeva ja Karin Sepp.

Tüdrukud kaitsesid oma ettevõtlusideid, nende edasiarendusi ning projekti käigus saavutatud tulemusi žürii ees 2. aprilli Örebros toimunud kahepäevasel üritusel. Parimateks valiti Rootsi-Eesti meeskond Tyfo ja Rootsi-Eesti-Läti meeskond Do You Dare. Tyfo visiooniks on välja arendada veebilehekülg, mis aitab õpilastel leida sobivaid mentoreid õpinguteks. Veebilehel hakatakse müüma õpilastele vajalikke vahendeid, nt märkmevihikud, pastapliiatsid jmt, ning müügist saadud tulu annetatakse kolmandate riikide haridussüsteemile. Do You Dare on aga eesmärgiks võtnud vähendada tekstiilijäätmeid tehes nendest praktilisi riidekotte. Võtjatiimid sõidavad võidureisile Berliini tutvumaks sealse ettevõtluse ökosüsteemiga.

Eestipoolne projektijuht Karin Sepp Tartu Loomemajanduskeskusest: “Projekt Be The Future tõestas taaskord, et noortel on väga suur huvi tegeleda ettevõtlusega ning neil on olemas nii kõrgel tasemel bränditunnetus kui ka teadlikkus keskkonnasõbralikkusest. Koolituse parim ja väärtuslikum osa ongi võimalus anda noortele neidudele võimalus enda ideid ellu viia ja testida, ei jääda vaid teooriasse pidama, vaid katsetatakse päris elus oma ettevõtlusideid.”

Projekti Be the Future, mis tutvustab ettevõtlikku ellusuhtumist läbi parimate kogemuslugude, inspireerivate coach’ide ning toetavate mentorite kaasamise, kolmas ja ühtlasi viimane koolitustsükkel algas selle aasta märtsis.

Projekt “Be The Future” on rahastatud Euroopa Regionaalfondi Kesk-Läänemere programmi 2014-2020 vahenditest.

Loe lähemalt projekti kohta:

http://bethefuture.global/

https://bit.ly/3aFxKOm

Tartu Loomemajanduskeskus (LMK) on 2009. aastal asutatud loomemajanduse arenduskeskus ja inkubaator, mille eesmärgiks on loomemajandusalase teadlikkuse tõstmine, ettevõtluse kasvu kiirendamine ning innovaatiliste ja kõrge lisandväärtusega loomemajanduse ettevõtete tekke toetamine Tartus ja Lõuna-Eestis.

Rohkem infot:
Karin Sepp
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+37253412371

tartu linnregionaalarengu fond