ruumide-rent-LMK-madal2

Kutsume osalema veebitöötoas 6. aprillil kell 15 - 17 ja mõtlema kaasa kogukonna kaasamisele kunstiprojektides.

Tartu Loomemajanduskeskus on partner projektis, mis uurib kogukonna kaasamise mõju kunstiprojektidele. Miks see teema vajalik on? Sest kogukonnas on tarkus ja jõud, mida me ei ole seni osanud täiel määral ära kasutada.

Kuidas muutuvad kunstiprojektid, kui loomeprotsessi impulsiks ei ole LOOMINE KELLELEGI või RÄÄKIMINE MILLESTKI, vaid KOOS RÄÄKIMINE JA LOOMINE. Inglise keeles kõlavad need küsimused nii: How does transition from “creating for” or “telling about” to “creating and telling with” impact our being in the world both as artists and audiences? How does it change production and touring pattern on a conceptual and practical level?

Seda teemat uurib veebiseminaril Gundega Laivina, Läti Kunstiakadeemia külalislektor. Gundega on töötanud Läti Kaasaegse Teatri Instituudis ja olnud mitmete rahvusvaheliste suurürituste pea- või kaaskorraldaja (Läti kaasaegse teatri festival Homo Novus, Riia 2014 Euroopa kultuuripealinn jm). Tema huviks läbi aegade on olnud kogukonna- ja kaasamiskunsti projektid nind nende mõju korraldajatele, osalejatele ja keskkonnale.

Seminar on inglise keeles ja toimub veebis 6. aprillil kell 15-17.

 

Link üritusele on siin: https://fb.me/e/1jiXxskqu
Registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe74C-fmjuvdlacJ88MXPULROkXSU2FJcHpPDnqA6l-7J_Lyg/viewform

Üritus toimub projekti "Balti- ja Põhjamaade kogukonnakunstide võrgustik" raames, mida rahastab Põhja-ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm. Rohkem infot kogukonnakunsti mõiste ja projekti tegevuste kohta leiab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt: https://loovtartu.ee/lmk/projektid/15-tartu-loomemajanduskeskus/projektid/552-balti-ja-pohjamaade-kogukonnakunstide-vorgustik-nov-2020-okt-2021

tartu linnregionaalarengu fond