ruumide-rent-LMK-madal2


Meil on heameel teada anda, et Tartu Loomemajanduskeskusel on nüüd tARTu hääle all oma taskuhääling "Loomeka lood". Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Külli Hanseni  sõnul on uue sarja peamine eesmärk Tartu loomettevõtjate tutvustamine. „Tartu Loomemajanduskeskusest on aegade jooksul läbi käinud üle 200 ettevõtte, ka praegu on ikubatsioonis 21 ettevõtet, ja nii oma praeguste inkubantide kui ka vilistlaste tegemisi tahame tuua kuulajate ette. Loomeettevõtjad tegelevad enamasti seda tüüpi ettevõtlusega, mis puudutab isiklikult paljusid inimesi – mood, disain, film ja erinevad uuenduslikud äriideed. Samas on loomemajanduse valdkond konkurentsitihe ja edu saavutamine pole lihtne. Milliseid väljakutseid ja võib-olla ka ämbreid on ettevõtjatel ette tulnud ning kuidas nad on edu saavutanud, seda loodamegi kuulda nende endi käesti. Lisaks jätame endale loomingulise vabaduse kutsuda saadetesse ka teisi loomeinimesi või loovate protsesside juhte enda kogemusi ja lugusid jagama."

Taskuhäälingu esimeses saates tuleb juttu kunstioksjonist, filmifondist ja kõige muust, mis LMK-s toimumas. Saates said stuudios kokku LMK sihtasutuse juht Külli Hansenettevõtlusjuht Juta Kuhlberg ning inkubatsioonijuht Karin Sepp. Arutleti, mida on loomemajanduskeskus 12 aasta jooksul Tartus muutnud ning mida on loomeka ettevõtetel pakkuda nii tartlastele, aga ka laiale maailmale. Saatejuht on Raul Oreškin, heli tegi Jaanus Kaasik.

Teises saates tutvustame LMK inkubanti Ö Stuudiot, külas Martin Kikas ja Siim Parisoo Ö Stuudiost. Saadet juhib LMK kommunikatsioonijuht Katrin Tegova.
Teemad: Kuidas loomeettevõte edukalt toimima panna ning milliseid ämbreid vältida? Kui oluline roll on omavahelisel sünergial ning millal tuleb kasuks ühise stuudioruumi omamine?
 
Kuula saateid SIIT
tartu linnregionaalarengu fond