ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuse juures tegutsenud hindamiskomisjoni ees kaitses edukalt oma äriplaani kaheksa uut loomeettevõtet, kellest parimatel on võimalus asuda loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamisel.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul võib uue lennuga rahule jääda.  „Need noored ettevõtjad tulid meie juurde põnevate ja omanäoliste ideedega. Nüüd on ka äriline pool küpsenud ja usun, et kuuleme neist veel ka edaspidi,“ lisas Kuivjõgi.
 
Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega ettevõtjad:

  • Liisi Lillemäe ja Olga Voog soovivad toota boheemlaslikke mahekangast toodetud naiste kleite ja pesu.
  • POKO on 5-liikmeline tiim, kes pakub võimalust olla stiilselt keskkonnasõbralik. Nende tooteks on võtmehoidja, mille sees on tugevast kangast ostukott, asendamas ühekordseid kilekotte.
  • Rees-Roonius Juurmaa soovib pakkuda alpinismiteenuseid: alpinismikoolitused, varustuse rent, juhendatud ronimisteenused, ronimisseinte ehitus.
  • Isebell Helimets valmistab kunstlilledest kauneid pärgi pruutidele ja altarikaari pruutpaaridele.
  • Maarja Niinemägi ja Kertu Tuberg  avavad Tartus Tähe tänaval galerii avatud stuudioga, mis koondab kolme ehtekunstniku loomingut. Muuhulgas pakutakse õpitubasid ja tutvustatakse külaliskunstnike loomingut.
  • Laura Pormeister pakub seinamaalingute, mosaiikide valmistamise ja maalingute restaureerimisteenust.
  • Maire Butkaite hakkab valmistama fliisist ja puuvillast pükstükke. Selle eesmärgiks on propageerida laisklemiskultuuri, tuletades meelde, et tänapäeva kiires maailmas on tarvis ka puhata.
  • Olivia Nõgisto pakub tööpsühholoogia ja tööhuumoriga seotud digiprinte kontoritesse.

Tartu Loomemajanduskeskuse eelinkubatsiooni programmi eesmärgiks on anda loomeettevõtlusega alustajatele algteadmised ettevõtlusest. Kolmekuulise kursuse järel kirjutatakse valmis äriplaan ja kaitstakse seda komisjoni ees. Äriplaani kaitsnutel on võimalik asuda loomemajanduskeskuse inkubatsiooni ja saada abi oma ettevõtte arendamisel.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 7722; inkubatsiooni projektijuht Karin Sepp, 5341 2371, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tartu linnregionaalarengu fond