ruumide-rent-LMK-madal2

Tartus tegutseva filmikompanii Plank Film stsenarist Urmas Nimetu sõidab 5.–6. veebruaril Prantsusmaale Clermont-Ferrandi filmifestivali raames toimuvale Euro Connectioni foorumile esindama Baltimaid oma lühifilmi stsenaariumiga „Maa varjatud pool" („Dark Side of the Earth“).

Filmi stsenaarium valiti parimaks 2017. aasta oktoobris Vilniuses Baltic Pitching Forumil, mis on omamoodi uute filmitegijate hüppelauaks filmitööstusesse. Foorumil saadud võit andis õiguse osaleda Euro Connectioni koostööfoorumil, mis toimub Clermont-Ferrandi rahvusvahelise lühifilmide festivali raames. Prantsusmaal Clermont-Ferrandis toimuv festival ja turg on üks olulisemaid lühifilmisündmusi maailmas.

„Maa varjatud pool“ on 15-minutiline ulmefilm, mis räägib kliimakatastroofijärgsest maailmast, kus pool planeeti on muutunud elamiskõlbmatuks. Noor teadlane Marcus usub siiski, et ka mahajäetud piirkonnas on ellujäänuid, ning ta lendab neid otsima koos endise sõjaväepiloodi Valteriga.

Stsenaristi Urmas Nimetu sõnul loodetakse filmimise juurde jõuda sügisel.

Filmi ametlik tootja on Exitfilm, kaastootja Plank Film. Produtsent Peeter Urbla, operaator Mart Raun, kunstnik Ketlin Kasar, toimetaja Daniel Allen, produtsendi assistent Mirjam Matiisen.

Filmikompanii Plank Film on osalenud Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogrammis. Plank Filmi senistest töödest on olulisemad dokumentaalfilm "Õuemängud" ja lühimängufilm "Emajõgi".

Lisainfo: Urmas Nimetu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 524 4705, Peeter Urbla,See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Seotud linke:
http://plankfilm.ee/dark-side-of-earth    
http://www.filmi.ee/eesti-voitis-vilniuses-toimunud-luhifilmiprojektide-esitlusel  
http://bpf.lt/news/estonia-latvia-and-lithuania-each-walk-away-with-prize-at-5th-edition-of-baltic-pitching-forum/

Foto autor Vilija Buivydė

tartu linnregionaalarengu fond