ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuse eelinkubatsioonis olevad ettevõtted Tubly ja Festera pääsesid ettevõtluskonkursi Ajujaht 30 parima hulka.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on viimase viie aastat jooksul igal aastal vähemalt üks loomemajanduskeskuse ettevõte jõudnud oma äriideega Ajujahi parima 30 hulka. „See näitab meie poolt antava ärinõu stabiilset kvaliteeti. Loodan väga, et vähemalt üks neist jõuab ka sel hooajal finaali.“

Tubly OÜ äriideeks on magnetklotsidest koosnevate mänguasjade seeriad. Tegemist on traditsioonilistest ehitusblokkidest koosneva mänguasjaga, kus kõik seinad on omavahel magnetiliselt ühendatavad.

Festera idee on biokastid, mis lagundavad mikroobide toimel biojäätmed huumuseks. Protsess on kümme korda kiirem, ilma haisu ja kärbesteta ning saab toimuda aastaringselt sisetingimustes. Disainitud biokasti peab tühjendama kord 2–3 kuu jooksul ning kliendi ökoloogiline jalajälg väheneb 8% võrra.

Mõlemad ettevõtted osalevad hetkel Tartu Loomemajanduskeskuse eelinkubatsiooni programmis, mille lõppedes kirjutatakse valmis äriplaan.

Tartu Loomemajanduskeskusega seotud ettevõtetest on seni edukaimad olnud arhitektuurikaubamaja katus.eu, kes 2014. aasta konkursi lõpetas neljandana. 2015. aastal jõudis aga männiokastest akustilisi plaate tootev ettevõte OKKA viie parima hulka.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 7722

tartu linnregionaalarengu fond