ruumide-rent-LMK-madal2

5. oktoobril 2017 toimunud seitsmeteistkümnendal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 52-st enampakkumisel olnud tööst 42.

Oksjon toimus samaaegselt nii saalis kui ka Osta.ee portaalis. Oksjonisaalis tehtud pakkumistega osteti 18 teost ja Osta.ee keskkonnas 24.

Kalleimalt müüdi tänavakunstniku Edward von Lõnguse „Surmatants Endliga ehk Endli kepp" (2150 eurot) ja Alvar Reisneri „Maastik Moskvichiga" (1700 eurot). Väga aktiivne enampakkumine käis ka kahe teise Edward von Lõnguse töö pärast: „Surmatants palgiga" müüdi 1650 euroga ja „Follow the money" 1400 euroga.

Kõige enam pakkumisi tehti Agnes Lipingu tööle „Udune mets“ – 56 pakkumist, ning Regina Mareta Soonseina töödele „Võnge II“ ja „Võnge III“ – 54 pakkumist.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul oli seekordne oksjon üsna eelmiste sarnane, sest oksjoni kõrgeimad hinnad tulid taas tänavakunsti teostega. „Samas kuna enamik teostest müüdi maha, suutis oksjon katta väga laia ringi kunstihuviliste maitset,“ lisas Kuivjõgi.

Kokku esitati seitsmeteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 217 tööd 114 erinevalt kunstnikult. Oksjonitöödega saab tutvuda siin: www.noorkunst.ee/kataloog

Andres Keili valmistatud oksjonivideotel tutvustasid töid kunstiteadlased Indrek Grigor ja Joanna Hoffman. Oksjoni juhtis Vanemuise teatri näitleja Jaanus Tepomees.

Fotod oksjonist.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 7722; Maria Lang, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5342 4196, www.noorkunst.ee, www.facebook.com/noorkunst

tartu linnregionaalarengu fond