ruumide-rent-LMK-madal2

Neljapäeval, 5. oktoobril algusega kell 18 toimub seitsmeteistkümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 52 tööd 46 kunstnikult.

Enampakkumine toimub nii Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17)kui ka Osta.ee keskkonnas. Õhtut juhib Vanemuise teatri näitleja Jaanus Tepomees.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on noore kunsti oksjonid on saanud oodatud sündmusteks mitte enam pelgalt kunstiringkonna seas. „Siia satub ka huvilisi, kes soovib enda kodu kaunistada, leida tähtpäevaks aegumatut kingitust või lihtsalt tahtest noori kunstnikke tunnustada. Usun siiralt, et keegi neist ei pea pettuma ka sel korral.“

Oksjoni projektijuhi Maria Langi teatel lisandus viimasel hetkel oksjonitööde valikusse veel üks Edward von Lõnguse töö. „Euroopaski kuulust kogunud Lõnguselt on seekordsel oksjonil nüüd juba kolm teost.“

Oksjonitöödest on valminud ka tutvustavad videod, kus teoseid tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Joanna Hoffman. Videod valmistas Andres Keil.

Sissepääs oksjonile on 5 eurot, mis sisaldab veini, suupisteid, kataloogi, oksjoni numbrit.

Kokku esitati seitsmeteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 217 tööd 114 erinevalt kunstnikult. Oksjonitöödega saab tutvuda nii veebikataloogis www.noorkunst.ee kui ka Osta.ee keskkonnas.

Oksjonile valisid tööd välja komisjon koosseisus Reigo Kuivjõgi, Liina Raus, Simone Cassano, kunstnik Hapnik ning oksjoni projektijuht Maria Lang.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Maria Lang, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5342 4196.

tartu linnregionaalarengu fond