ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuse vilistlase, filmiettevõtte C-luck Productions juhi  Silver Siilaku osalusel 2015. aastal Kirde-Brasiilias asuvas Maranhãos vändatud lühimängufilm „Alcibíades“ valiti nii Prantsusmaal Biarritzis toimuvale Ladina-Ameerika filmifestivalile kui ka Rio de Janeiros toimuva rahvusvahelise filmifestivali programmi.

13-minutilise lühifilmi „Alcibíades“ režissöör on brasiillane Breno Nina, Silver Siilak töötas filmi juures filmioperaatorina.  Film räägib ebatavalisest armastusloost linnaliinibussis elava bussikonduktori ja teda päevast päeva võrgutamas käiva miimi vahel.

Silver Siilaku sõnul oli tegemist väga meeldejääva filmiprojektiga. „Töötasime 22 päev põrgukuumuses ja väga ekstreemsetes tingimustes – filmi tegevus toimub sõitvas linnaliinibussis. Tingimused olid väga ohtlikud ka seetõttu, et bussiröövid on Brasiilias väga tavapärased.“

„Alcibíades“ on üks viiest lühifilmiprojektist, mille juures Silver 2015. aastal Brasiilias töötas. Ta oli 2015. aasta alguses Brasiilias Sao Luísis filmiproduktsiooniettevõtte Tchau For Now Productions ning turundus- ja agentuurettevõtte Make Propaganda juures kogemusi saamas ja koostööd tegemas. Koostöö sai teoks tänu Euroopa Komisjoni rahastatavale programmile Connect, mis vahendab alustavaid ettevõtjaid Brasiilia ja Euroopa riikide vahel.

25. septembrist 1. oktoobrini 2017 Prantsusmaal Biarritzis toimuvale Ladina-Ameerika filmifestivalile läheb Silver Siilak kohapeale oma filmi esindama.

Rio de Janeiros toimub rahvusvaheline filmifestival 5.–15. oktoobril 2017.

Filmi treiler: vimeo.com/231148871

Lisainfo:
Silver Siilak
C-luck Productions OÜ
+372 5345 0111
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  
www.facebook.com/cluckprod

Fotod: Kadu Vassoler ja Silver Siilak

N91B6364 
N91B5746 
N91B5097 

tartu linnregionaalarengu fond