ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskus ootab 11. septembrini põnevate ideedega inimesi osalema kolmekuulises äriplaani loomise programmis.

Eelinkubatsiooni programmi eesmärgiks on anda loomeettevõtlusega alustavatele inimestele algteadmised ettevõtlusest. Koolitusprogrammi lõpuks kirjutavad osalejad valmis äriplaani ja kaitsevad seda komisjoni ees. Äriplaani edukalt kaitsnutel on võimalik liituda Tartu Loomemajanduskeskuse põhiinkubatsiooniga ning taotleda rendiruume keskuse hoonetes.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul kinnitab keskusest välja kasvanud ettevõtjate käekäik, et tugev äriplaan on eduka ettevõtte eelduseks. „Siit saab 120 euro eest kolmekuulisel äriplaani kursusel panna alus ettevõttele, mis 80-protsendilise tõenäosusega toob kolme aasta pärast käivet vähemalt 50 000 eurot aastas,“ vahendas Kuivjõgi loomemajanduskeskuse senist kogemust.

Eelinkubatsiooni programmi oodatakse nii meeskondi kui ka üksikisikuid, kes soovivad alustada ettevõtlusega loomemajanduse valdkonnas. Programmi kandideerimise eelduseks on äriidee olemasolu. Kandideerida võivad ka juba loodud kuni kahe aasta vanused loomeettevõtted, kes soovivad oma äriidee põhjalikumalt läbi töötada ning koostada äriplaani.

Eelinkubatsiooni koolitusel antakse teadmiseid ja oskuseid äriplaani koostamisest, tootearendusest, hinnakujundusest, turundusest, raamatupidamisest jpm. Koolitajatena osalevad programmis oma valdkonna spetsialistid, kes on oma koolituste sisu kohandanud loomeettevõtluse spetsiifikaga. Samuti saavad alustavad ettevõtjad personaalset tuge konsultantidelt.

2017. aastal toimub eelinkubatsiooni programm Tartu Loomemajanduskeskuses juba kolmeteistkümnendat korda. Eelinkubatsioonist on välja kasvanud teiste hulgas järgmised edukad kaubamärgid: Khis (puidust vannid), Pürg (kotid), LooLoo (disainistuudio), Teenu (puidust kellad), Seco (ehted), Xaos (aksessuaarid), Pimik (filmikompanii), Faaz (disainistuudio), Liisa Soolepp (rõivad), Tjorven Kids (lasterõivad), Kaldera (3D efektid), Tajuruum (maastikukujundus), StencilIt (seinašabloonid), Kuul (rõivad) ja paljud teised.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 11. septembriks 2017 aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Infot eelinkubatsiooniprogrammi ja taotluse esitamise kohta saab siit: http://www.loovtartu.ee/lmk/ettevotjale/eelinkubatsioon


Lisaküsimused: eelinkubatsiooni programmi juht Liis Lainemäe, 5648 0065, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tartu linnregionaalarengu fond