ruumide-rent-LMK-madal2

Tuleva aasta juunis toimub Tartus esimene Eesti moefestival. Oma jõud ühendavad kolm traditsioonidega moeetendust: MoodPerformanceTants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus.

Lisaks moeetendustele pannakse kokku ka kolmepäevane eriprogramm, mis pakub huvilistele võimalust osa saada nii moekonverentsist kui ka erinevatest kultuurisündmustest.

Tartu Kõrgema Kunstikooli moeetendus MoodPerformanceTants, mis toimub järgmisel aastal juba 20. korda, keskendub moekunstile kui ühele kunstiliigile ning pakub noortele moeloojatele suurepärast võimalust esitleda loomingut omanäolisel moeplatvormil.

Tartu Loomemajanduskeskus korraldab Antoniuse moeetendust juba kuuendat korda ja selle etenduse eesmärgiks tutvustada uusi moedisainereid ja leida noortele rõivatootjatele edasimüüjaid eksportturgudel.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond toob kuuendat aastat vaatajate ette moeetenduse OmaMood, kus lavale jõuavad pärimuslike sugemetega rõivakollektsioonid.

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi sõnas: „Ühte suurt märgatakse alati enam kui mitut väikest. Seega on aeg tõsta ka Eesti moekunst senisest tugevamalt fookusesse ja pakkuda inimestele silmailu ning seeläbi aidata müüa Eesti disainerite loomingut.“

Lisainfo: Auli Solo, Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuht, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , +372 518 5434

www.facebook.com/omamood 
www.facebook.com/moodperformancetants 
www.facebook.com/antoniusemoeetendus

Foto: Hugo Pettai

tartu linnregionaalarengu fond