ruumide-rent-LMK-madal2

Neljapäeval, 11. mail algusega kell 18 toimub kuueteistkümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 89 tööd 72 kunstnikult.

57 tööd lähevad enampakkumisele Kalevi 17 oksjonisaalis, ülejäänud 32 tööd lähevad veebioksjonile ja neile saab juba praegu teha pakkumisi osta.ee keskkonnas.  

Kokku esitati kuueteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 248 tööd 216 erinevalt kunstnikult. Töid oksjonile valinud komisjoni hinnangul esitati väga häid töid ning valiku tegemine oli üpris keeruline. Oksjonitöödega saab tutvuda ka veebikataloogis www.noorkunst.ee ja Osta.ee keskkonnas.

Saalioksjonil müüdavatest töödest on valminud tutvustavad videod, kus maale tutvustab kunstiteadlane Indrek Grigor. Videod valmistas Kristjan Mõru. Oksjoni juhib Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi.

Oksjonisaal avab uksed kell 17.30 ning oksjon algab kell 18. Oksjonile saab registreerida aadressil http://www.noorkunst.ee/ostjale

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Maria Lang, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5342 4196, www.noorkunst.ee, www.facebook.com/noorkunst

tartu linnregionaalarengu fond