ruumide-rent-LMK-madal2

Neljapäeval, 20. aprillil kell 18 avatakse kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus. Kokku näeb näitusel 89 tööd, mida eksponeeritakse nii kohvikus Spargel kui ka Kalevi 17 hoones.

Sparglis on võimalik tutvuda nende 57 tööga, mis 11. mail toimuval oksjonil lähevad enampakkumisele oksjonisaalis. Ülejäänud 32 tööd, mida eksponeeritakse Kalevi 17-s, lähevad müüki veebioksjonil osta.ee keskkonnas.   

Kokku esitati kuueteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 248 tööd 216 erinevalt kunstnikult. Töid oksjonile valinud komisjoni hinnangul esitati väga häid töid ning valiku tegemine oli üpris keeruline.

Oksjonile valisid tööd välja komisjon koosseisus Reigo Kuivjõgi, Aadi Tegova, Kadi Kreis ning oksjoni projektijuht Maria Lang. Töödest, mis lähevad saalioksjonile, on valminud ka tutvustavad videod, kus maale tutvustab kunstiteadlane Indrek Grigor. Videod valmistas Kristjan Mõru.

Näitus oksjonitöödega on avatud kuni 10. maini. Näitust saab külastada E–L 11–21. Oksjonitöödega saab pärast näituse avamist tutvuda ka veebikataloogis www.noorkunst.ee ja Osta.ee.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Maria Lang, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5342 4196, www.noorkunst.ee

tartu linnregionaalarengu fond