ruumide-rent-LMK-madal2

15. juunil täitus Tartu Antoniuse õu moehuvilise publikuga. Neljandat korda toimunud moeetenduse teemaks oli „Värvides moodi", kus oma moeloomingut esitles kakskümmend väga erinevat noort disainerit. Lisaks moeetendusele toimus nädala jooksul ka mitmeid eel- ja järelsündmusi. Moeetenduse suurtoetaja oli Tasku keskus.

Antoniuse moeetenduse projektijuhi Auli Solo sõnul õnnestus moeetendus hoolimata vihmasest õhtupoolikust igati. „Olen tänulik professionaalse ja suurepärase lavastuse eest Piret Vapajevalt ning superlaheda visuaalse lahenduse eest Wulcanilt. Isegi ilmataadilt saabunud vihm oli justkui etenduse osa ja mõjus suisa romantiliselt. See oli väga nauditav etendus ja mõjuski täpselt nii nagu me seda soovisime – ready to wear. Kõik eelmise nädala moeüritused moodustasid suurepäraselt ühtse terviku – nii moeetendus ise, põnevad vaateaknad, pop-up pood Taskus, moeseminar. Selles suunas soovimegi areneda, et rääkida moest ja näidata moodi veelgi laiemalt kui vaid moeetendus,“ sõnas Solo.

Moeetenduse järel jagati ka auhindu. Tartu Loomemajanduskeskuse auhinna, 1500 eurot eksporditoetust uuele turule sisenemiseks sai Anneli Arro (kaubamärk ARRO). Riga Fashion auhinna, showroom’is osalemise sügisesel Riia moenädalal pälvis Kätlin Kikas (KÄT). Abakhani auhinna, 500 eurot järgmise kollektsiooni toetuseks sai Raili Nõlvak ning Tallinna Ettevõtlusinkubaatori auhinna, võimaluse osaleda Pärnus Ammende villas toimuval Zero pop-up poes ja moeetendusel pälvis Mari-Liis Saretok (KOKOMO).

Moeetendusel osalenud disainereid nõustas pärast moeetendust tuntud moeasjatundjatest koosnev mõttekoda koosseisusus Marina Skulskaya, Elena Strahova, Anu Lõhmus, Ülle Suurhans-Pohjonheimo, Kalle Aasamäe, Kadri Kruus ja Riivo Raiesmaa.

Kahekümne osalenud disaineri hulgas oli nii Tallinnast kui Tartust pärit moekunstnikke ning esindatud olid nii rõivaste kui ka aksessuaaride kollektsioonid.

Laval olid Kertu Lepasaar, Anneli Arro (Arro), Triin Isak (Pits by Triin Isak), Liina Adamson-Ehte (Xaos), Anneli Kree (Alton), Epp Mardi, Jane Aus (Seco), Liina Laaneoja Ja Annika Vaalma (Etnowerk), Kersti Teenu (Teenu), Tiina Andron (Andron), Kätlin Kikkas (KÄT), Hannele Merik (MERÏKH), Leen Videnski, (Salt Accessories), Raili Nõlvak, Perit Muuga, Anna Viik, Kristel Jänes (Crystal Rabbit) Ja Kreete Pillenberg, Mari-Liis Saretok (Kokomo), Marit Nõmmik Ja Pamela Peepson.

Antoniuse moeetenduse märksõnadeks oli sel aastal kantavus, müügiedu ja kommerts. Etenduse üldstiili ühiseks siduvaks keeleks olid tugevad ja puhtad värvitoonid, kogu visuaalne pool oli lihtne, selge ja puhas. Moeetenduse lavastaja-loovjuht oli Piret Vapajeva. Disainerite loomingut saatis ülipopulaarne live-bänd NOËP, mille tõi lavale Abakhan.

Moeetenduse eel ja järel toimusid ka mitmed teisedki moeüritused. 14.–18. juunil oli Tasku keskuse aatriumis avatud Zero pop-up-pood koos valikuga Antoniuse moeetenduse kollektsioonidest . Tasku keskuse Rahva Raamatu kaupluses esitles tuntud moekriitik Marina Skulskaya oma värsket moeraamatut.

16. juunil toimus Tartu Loomemajanduskeskuses rahvarohke seminar „Mood ja tehnoloogia", kus Paul Pällin rääkis e-kaubanduse tuleviku teemadel ja Ülle Suurhans-Pohjanheimo fotode tähtsusest brändimisel, Kaido Siimon tutvustas uut viisi naha tootmiseks ning Kristi Kuust rääkis, kuidas rõivad saavad kombineerituna tehnoloogiaga lisafunktsioone. Marina Skulskaya Venemaalt arutles moe tuleviku üle.

Lisaks Tasku keskusele ja Abakhan Fabricsile toetasid moeetendust ööklubi Maasikas, Altia, Saku, Duglas, Sulemees, Antalis, Tradehouse ja Tartu linn. Moeetenduse korraldas Tartu Loomemajanduskeskus ning kaaskorraldaja oli SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid.

Fotosid moeetendusest leiab Facebookist: https://www.facebook.com/antoniusemoeetendus

Lisainfo:

Auli Solo, Antoniuse moeetenduse projektijuht, Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuht, tel 518 5434, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Piret Vapajeva, Antoniuse moeetenduse loovjuht ja lavastaja, tel 5569 3757, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

tartu linnregionaalarengu fond