ruumide-rent-LMK-madal2

Sellest nädalast on külastajatele igapäevaselt avatud Antoniuse õues (Lutsu 3) asuv kohvik-resto JOP. Restorani avamiseks osales toitlustusettevõte Chef Grupp OÜ veebruaris välja kuulutatud avalikul konkursil.

Kohvik-resto JOP on avatud iga päev (kell 11–22) Lutsu 3 esimesel korrusel. Kahes teenindussaalis on 11 lauda ja 32 istumiskohta ning suvisel ajal on külastajate kasutada ka 50-kohaline väliala. Lisaks igapäevasele tegevusele hakkab restoran pakkuma toitlustust seminaride, kontsertide ning muude Antoniuse õues toimuvate sündmuste ajal ning korraldama veini- ja toidukoolitusi ning muusikaõhtuid.

Verivärske kohvik-resto üks omanikke Lasse Uustalu sõnul tuleneb uue koha eripära paljuski Antoniuse õue loomingulisest keskkonnast. „Siia tekib erinevate kunstide sulatusahi, kus kombineeritakse oskuslikult omavahel söök ja jook, tänapäev ja ajalugu, kujutav kunst ja disain, rahvuslikud ning põhjamaised stiilielemendid. Soovime näha Antoniuse õuel rohkelt muusikat, tantsu, kunsti, loomingut ning rõõmsaid külastajaid, kellele pakume omalt poolt kostituseks head toitu.“

Kohvik-resto teise omaniku Sven Uustalu sõnul on neil plaan võita klientide südamed mõistliku hinnaga lihtsa ja hea söögikunsti ning sõbraliku, tähelepaneliku ja kiire teeninduse abil. „Meie juures peab olema mõnus, hea ja mugav olla igaühel, mistõttu on ka teenindus sõbralik ja vahetu, mitte formaalne. Iseloomustaksin seda nii, et me n-ö sinatame oma klienti, aga sina on suure algustähega.“

Menüü on JOP-is hooajaline ja vahelduv, et külastajad saaksid ikka ja jälle midagi uut ja huvitavat proovida. „Menüüs kasutame võimalikult palju kohalikku ning hooajalist toorainet ning mitmed toidud valmivad Antoniuse vaimule omaselt käsitööna nagu jäätisevahvlid, kartulitsipsid, küpsisekook või käsitööjäätis,“ täpsustas Uustalu.

Sven Uustalu sõnul on peaaegu kogu kohviku mööbel ja interjöör oma kätega tehtud ning sellist ühistegemise vaimu võib tajuda kogu meeskonnal. „Lisaks meie endi sõpradele aitasid meid ka Antoniuse õue kunstnikud, küll istumispatjade, laudade, baarileti, logo ja muuga. Meil on siin väga hea meeskond.“

Kohvik-restoran JOP seinteil on avatud fotograaf Silver Siilaku fotonäitus Brasiiliast „Mais amor, por favor!" („Rohkem armastust, palun!"). Kohviku ebaharilikult valged seinad toovad mõjukalt esile nii interjöörielemendid kui taldrikul oleva kokakunsti, samuti võimaldavad need noortel andekatel kunstnikel oma töid näituseks välja panna.

Antoniuse õu asub Tartu vanalinnas, miljööväärtuslikus piirkonnas. Keskkonda kuuluvad kaks hoonet, kus tegutsevad disainerid ja käsitöölised ning õueala, kus toimub eriti suvisel hooajal rohkelt kultuuriüritusi. Antoniuse õue omanik on Tartu linn, keskkonda haldab SA Tartu Loomemajanduskeskus.

Lisainfo: Sven Uustalu 5660 5205

jop kollaazh

tartu linnregionaalarengu fond