ruumide-rent-LMK-madal2

Eile selgitati Tartus Dorpati konverentsikeskuses välja Eesti parimad õpilasfirmad. Auväärse teise koha sai Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilasfirma Pürg, kes valmistab pressvildist teklikotte.

Pürgi mentor, Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg rõõmustas Pürgi edu üle: „Olen veendunud, et nad kuuluvad parimate hulka, sest on töökad, sihikindlad, andekad, teisi inimesi kaasavad ja positiivse ellusuhtumisega. Nende ambitsioon särab kaugele ja see kannab neid kõrgele.“

Õpilasfirmade võistluse finaalis oli 21 õpilasfirmat, kes tutvustasid oma tegevust 4-minutilise ettekandega, panid välja oma müügistendid ning tutvustasid oma toodet ja läbisid žürii ristküsitluse.

Aprillist alates on Pürg Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonis ning osaleb sel hooajal oma teklikoti ideega ka ettevõtluskonkursil Ajujaht, kus nad on hetkel 7 parima hulgas.

Pürgi eesmärk on pakkuda praktilisi ning esteetilise välimusega tooteid kaasaegsetele inimestele, kes väärtustavad traditsioone, aga soovivad „hallist massist" erineda. Pürgi tooted on loodussõbralikud – tehtud vildist, mis on saadud plastpudelite taaskasutamisest. Rohkem infot: www.purg.ee 

tartu linnregionaalarengu fond