ruumide-rent-LMK-madal2

15. juunil 2016 toimub Tartus Antoniuse õues moeetendus „Värvides moodi“, kus oma loomingut on esitlemas kakskümmend erineva käekirjaga noort disainerit.

Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel korraldatav suvine moeetendus toimub Tartus juba neljandat aastat, sel aastal koostöös Tallinna Loomeinkubaatoriga. Antoniuse moeetenduse suurtoetaja on Tasku keskus, kus toimuvad ka mitmed etendusega seotud eel- ja järelsündmused.

Sel aastal ei valitud moeetendusel osalejaid välja konkursi teel, vaid kutsed saadeti neile noortele disaineritele, kelle senised kollektsioonid on olnud edukad ning leidnud trenditeadlike moetarbijate seas positiivset vastukaja. Kahekümne välja valitud disaineri hulgas on Tallinnast ja Tartust pärit moekunstnikke ning esindatud on nii rõiva- kui ka aksessuaarikollektsioonid.

Antoniuse moeetenduse loovjuhi ja lavastaja Piret Vapajeva sõnul on tänavuse moeetenduse teema „Värvides moodi“ mitmeti mõistetav ja annab disaineritele piisavalt loomevabadust. „Soovime näha, kuidas on võimalik teha värvides moodi, andes erinevaid toone moele ja selle värvi võnkega puudutada kõiki inimesi enda ümber. Stiililiselt on etendus puhas, skandinaavialik ja täis disaini, mis võiks ulatuda mitmete maade taha. Varasuvisel ajal on oodata etendusel rohket valguse ja värvide mängu,“ sõnas Vapajeva.

Moeetendusele on oodata moeasjatundjad Peterburist, Moskvast ja Riiast, kellel on kaasas kõnekad auhinnad parimatele disaineritele.

Sellel aastal toob Abakhan Fabrics lavale ülipopulaarse live-bändi NOËP, kes saadab oma muusikaga disainerite loomingut. Abakhan paneb välja ka oma auhinna − 500 eurot disainerile järgmise kollektsiooni loomiseks ning aitab kaunistada Antoniuse õue ja moeetenduse lava. Moeetenduse teemal kujundatakse Tartus Abakhani Rüütli tänava kaupluse vaateaknad.

Tasku keskuses on plaanis mitmed moeetendusega seotud eel- ja järelsündmused: Ülle Pohjonheimo pop-up-pood, moeetenduse-järgne pop-up-pood kõikide moeetendusel osalenud disainerite loominguga, moetehnoloogia seminar, Marina Skulskaya moeraamatu esitlus jpm.

Lisaks Tallinna Loomeinkubaatorile, Tasku keskusele ja Abakhan Fabricsile toetavad moeetendust ööklubi Maasikas, Altia, Tradehouse ja Tartu linn.

Piletid Antoniuse moeetendusele on saadaval alates maikuus Piletilevis ja Piletimaailmas.

Foto: Gabriela Liivamägi

Lisainfo:
Auli Solo, Antoniuse moeetenduse projektijuht, Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuht, tel 518 5434, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Piret Vapajeva, Antoniuse moeetenduse loovjuht ja lavastaja, tel 5569 3757, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 

tartu linnregionaalarengu fond