ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutseva Taiga Filmi režissöör Aleksandr Heifets sai mainekas rahvusvahelises dokumentaalfilmide arendusprogrammis Ex Oriente kaks auhinda oma eestivenelaste olukorda käsitleva filmiprojekti eest.

Filmiprojekt võitis auhinna Golden Funnel Award kui kõige suurema arengu läbi teinud projekt ning 1000 eurot projekti edasiseks arendamiseks.

Teiseks auhinnaks oli DOK Leipzig Co-Production Meeting Award ehk võimalus esitleda oma projekti Leipzigis toimuval dokumentaalfilmide festivalil, millest võtavad osa Lääne-Euroopa filmitööstuse esindajad ja rahastajad.

Film räägib viiest Ida-Eestis elavast noorest nende viimasel kooliaastal ja uurib, millist rolli mängivad filmi peategelased Euroopa tuleviku kujundamisel.  Filmi režissöör on Aleksandr Heifets, produtsent Eero Talvistu ja tootja Exitfilm.

Filmiprojekt on saanud Eesti Filmi Instituudilt arendustoetust ja valmib 2017. aastaks.

Ex Oriente on mainekas dokumentaalfilmide arendusprogramm, mille on käivitanud Prahas asuv Institute of Documentary Film, mis on keskendunud dokumentaalfilmide arendamisele Kesk- ja Ida-Euroopa riikides. Igal aastal valitakse arendusprogrammi 12 filmiprojekti, mis võtavad aasta jooksul osa kolmest nädalapikkusest workshop’ist, kus saadakse mentoritelt abi oma filmide arendamisel. Arendusprogramm kulmineerus Prahas avaliku pitching’uga kaastootjate, teleesindajate ja teiste filmitööstuse inimeste ees.

Lisainfo: Aleksandr Heifets, Taiga Film, 5822 7566, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tartu linnregionaalarengu fond