ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutseval filmiettevõttel Plank Film on valminud järjekordne filmiprojekt – laupäeval, 14. märtsil kell 18 esilinastub Vanemuise kontserdimajas dokumentaalfilm „Karikakrapäev“, mis räägib ühest Eesti kõige staažikamast tudengikollektiivist, 70-aastaseks saavast Tartu Ülikooli Rahvakunstiansamblist.

Filmi režissöör on Urmas Reisberg Plank Filmist. Muusikalise kujunduse on loonud Toomas Lunge ja Ants Johanson, helirežissöör on Martin Hein.

„Film on ansambli vilistlastele nostalgiliseks nooruspõlve meenutuseks ning praegustele ja tulevastele tantsijatele põnev õppetund,” ütles filmi produtsent ja ansambli staažikas tantsija Lauri Leht.  

Film selgitab, kuidas õnnestus viia tudengikollektiivi tase nii kõrgele, et seda saadeti nõukogude ajal regulaarselt välisreisidele ning pääseti esinema ka Moskva olümpiamängude avamisele, rääkimata püsivast esinduskollektiivi staatusest tantsupidudel ja Gaudeamustel.  Sõna saavad ansambli legendaarsed juhid Helju Mikkel ja Henn Tiivel. Paralleelselt näeb praeguste noorte teekonda 2014. aasta tantsupeole.

Filmi esilinastus juhatab sisse ansambli juubelikontserdi „Ülikool tantsib!”, millega tähistatakse ka ansambli rajaja Helju Mikkeli 90. sünnipäeva.

Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurikapital, Tartu Linnavalitsus ja Tartu Ülikool.

15. märtsil kell 21.20 linastub „Karikakrapäev“ ka ETV2-s.

Lisainfo:
http://plankfilm.ee/karikakrapaev  
Lauri Leht, filmi produtsent, TÜ RKA vilistlane, 503 5789, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Urmas Reisberg, režissöör,  524 4705, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

still album1

tartu linnregionaalarengu fond