ruumide-rent-LMK-madal2

5.–7. detsembrini osalevad Antoniuse õue moedisainerid Küllike Tuvikene, Tiina Andron, Hele Padar, Kristel Suigussaar ja Liisa Soolepp koos teiste eesti moedisaineritega iga-aastasel Prantsusmaal Roubaix’s toimuval moenäitusel Marché des Modes.

Osalevad moekunstnikud valisid välja Prantsusmaa moeinkubaatori Maisons de Mode juht Alexandra Pisco, kes osales ka suvel Antoniuse õue moeetenduse „Mood on õues“ žürii töös, ning Tallinna Loomeinkubaatori ja Tartu Loomemajanduskeskuse esindajad.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul  on loomemajanduskeskusele alati olnud oluline leida oma ettevõtetele eksportturge. „Teisalt saame Prantsumaa messil käies ka tagasisidet, kuidas meie moekunstnike tooted väljapool vastu võetakse.“

Lisaks Antoniuse õue moekunstnikele on momessil Eestit esindamas veel Kätlin Kaljuvee, New Vintage by Kriss, Astrid Rajalo, Kadri Kruus, Mare Kelpman, Embassy of Fashion, Kalle HT, #jonurm.

Tegemist on esimese sellelaadse Eesti moeloojate loomingu ühisesitlusega Prantsusmaal, mis annab hea võimaluse tutvustada Eestit kui kvaliteetset käsitööd ja konkurentsivõimelist moekunsti viljelevat riiki ning luua uusi kultuurisidemeid.

Moeinkubaatori Maisons de Mode poolt Roubaix’s korraldatav moenäitus Marché des Modes on Lille’i ja Roubaix’ piirkonna moevaldkonna suurim sündmus, mida külastab umbes 15 000 huvilist.

Eesti moedisainerite väljapanekut toetavad ja organiseerivad koostöös Tallinna Loomeinkubaator ning Tartu Loomemajanduskeskus. Lisaks on projekti toetanud Eesti Kultuuriministeerium, Eesti kultuuriatašee Prantsusmaal Rea Rannu-Ideon, Prantsuse Instituut Eestis ning Eesti Vabariigi Välisministeerium.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 7722

 

Pildil näide Liisa Soolepa kollektsioonist 2014. a suvel Antoniuse moeetendusel "Mood on õues".

tartu linnregionaalarengu fond