ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonikonkursile esitasid eelinkubatsioonis alustavad tulevased ettevõtjad 16 uut ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest.

Kõige enam esitati ideid ühes loomemajanduskeskuse eelisarendatud valdkonnas – moedisainis. Paljudel noortel ettevõtjatel on plaane erinevates tehnikates rõivaste valmistamiseks, samuti aksessuaaride nagu ehete, puidust kellade, innovaatiliste disainportfellide jmt tootmiseks. Filmivaldkonnast tuli kaks ideed, millest üks on traditsioonilisem, teine aga tulevikku sihitud nutikate filmitootmise lahenduste pakkumine. Põneva nišitoote ideena võid tuua esile rahvusvahelisele turule suunatud naturaalsest vildist valtrapid ehk sadulatekid ratsasportlastele. Lisaks soovitakse tegeleda laias valikus käsitööseepide ja innovaatiliste puidust praksuva tahiga küünalde tootmise ja turustamisega.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul olid esitatud ideed huvitavad ja omanäolised. „Mul on hea meel, et loomeinkubaatorisse tulevad järjest küpsemate ideedega ja suurema ambitsiooniga noored ettevõtjad,“ lisas Kuhlberg.

Konkursile idee esitanud tulevased ettevõtjad saavad osaleda kolmekuulisel äriplaani koostamise kursusel, mille jooksul saadakse algteadmised ettevõtlusest ja kirjutatakse valmis oma äriplaan. Kursus lõpeb äriplaani kaitsmisega 17. detsembril 2014.

Loomemajanduskeskuses on praegu 43 ettevõtet. Loomemajanduskeskuse viie
tegutsemisaasta jooksul on keskuse toel tehtud ja edukalt kaitstud umbes 100 äriplaani. Neist omakorda on Töötukassa või EASi starditoetuse abil ettevõtlusega alustanud 44 ettevõtjat.

Lisainfo: Juta Kuhlberg, LMK ettevõtluskonsultant, 506 2545, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

tartu linnregionaalarengu fond