ruumide-rent-LMK-madal2

9. oktoobril 2014 Tartu Loomemajanduskeskuses peetud kümnendal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 74-st enampakkumisel olnud tööst 44. Oksjoni müügitulu oli seni suurim, kokku 16 467 eurot.

Juba teist korda sai pakkumisi teha ka Osta.ee keskkonna kaudu. Kõige kallimalt müüdi Anna Hõbemäe „Männid" 1550 euroga ning August Künnapu „Liblikapüüdja" 1525 euroga. Kõige rohkem pakkumisi tehti Veiko Klemmeri maalile „Unknown Remote Location“, mille alghind oli 1 euro ja müügihind 350 eurot.

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi ütles, et oksjoni tulemused olid juubelioksjoni väärilised. „Võrreldes eelmiste oksjonitega tõugati tänavakunst kalleima müüdud maali troonilt. Hea meel on ka tajuda, et ostjad on oksjoni internetiformaadi omaks võtnud, sest veebitehingute maht ületas seekord saalipakkujate oma. Kokkuvõttes on ju oluline on, et õnnelike noore kunsti omanike hulk kasvaks tulevikus veelgi.”

Osta.ee e-poe keskuse juht Kaie Solnask kinnitas, et ühisettevõtmine on hästi käima lükatud. „44 müüdud teosest 28 leidsid omaniku Osta.ee vahendusel. See näitab selgelt, et piirid on laiemaks läinud ja annab kunstihuvilistel võimaluse oksjonil osaleda igas Eesti nurgas. Interaktiivsus elavdas ka saali ning vahepeal läks päris kenaks võistluseks saali ja interneti vahel Osta.ee-l on ka hea meel, et seekordse hinnarekordi lõi ainult internetioksjonil osalenud töö, Anna Hõbemäe „Männid“, mille lõpphinnaks kujunes 1550 eurot.“

Faktid:
•    Oksjonil oli 74 tööd, neist müüdi 44.
•    Kokku tehti 406 pakkumist.
•    Müügitulu oli 16 467 eurot.

Tartu ettevõtlusnädala raames toimunud oksjonit korraldasid Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kunstikool. Koostööpartnerid olid Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Osta.ee.

Oksjoni fotod: http://on.fb.me/1s1UydN

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 7722; Liina Raus, 5560 7971, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
http://osta.ee/tartunoorekunstioksjon
http://loovtartu.ee/oksjonid

tartu linnregionaalarengu fond