ruumide-rent-LMK-madal2

Kolmapäeval, 24. septembril kell 18 avatakse Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni näitus, kus eksponeeritakse 52 tööd, mis on  enampakkumisel 9. oktoobril toimuval Tartu noore kunsti oksjonil samaaegselt nii saalioksjonina kui ka veebioksjonina Osta.ee keskkonnas. Lisaks saab 22 tööd, mis lähevad enampakkumisele vaid veebis, vaadata Tartu Kunstikoolis (Eha 41) seintel.

Loomemajanduskeskuse eestvedamisel korraldatavale kümnendale Tartu noore kunsti oksjonile esitati sel aastal  170 tööd enam kui 100 kunstnikult, millest 9. oktoobril toimuvale enampakkumisele valisid Tartus ja Tallinnas tegutsenud valikukomisjonid 74 tööd 55 noorelt kunstnikult.

Tartu komisjoni juhtinud kunstiteadlase Peeter Talvistu sõnul oli oksjonile esitatud tööde valik taaskord mitmekesine. „Kõik on nii nagu ühel heal oksjonil olema peab: on maastikke, abstrakte, tänavakunsti, fotot, skulptuuri ja üllatuslikult isegi üks lapitekk.“

Kümnes Tartu noore kunsti oksjoni toimub 9. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) Tartu ettevõtlusnädala raames. Juba teist korda toimub oksjon samaaegselt nii Osta.ee keskkonnas kui ka traditsioonilise saalioksjonina. 52 tööd lähevad enampakkumisele samaaegselt nii saalioksjonil kui ka veebioksjonil ja neid eksponeeritakse kolmapäeval avataval näitusel Tartu loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ning ülejäänud 22 veebioksjoni tööd Tartu Kunstikoolis (Eha 41).

Lisaks näitustele saab oksjonitöödega alates 25. septembrist tutvuda ka veebikataloogis http://loovtartu.ee/oksjonid

Oksjonitöid valisid Tartus Indrek Grigor Tartu Kunstnike Liidust, Kadi Kreis Tartu Kunstikoolist, Peeter Talvistu, Hanna-Liis Kont ja Julia Polujanenkova Tartu Kunstimuuseumist. Tallinnas olid komisjonis Merilin Talumaa Eesti Kunstiakadeemiast, Marika Agu Tartu Kunstimuuseumist, Kadri Laas Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusest, Reigo Kuivjõgi Tartu Loomemajanduskeskusest ning ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton.

Tartu ettevõtlusnädala raames toimuvat oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kunstikool. Koostööpartnerid on Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Osta.ee.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 7722; Liina Raus, 5560 7971, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Fotod oksjonitööde valimisest Tartus: http://on.fb.me/1AQPivp

tartu linnregionaalarengu fond