ruumide-rent-LMK-madal2

AASTA TIPUD

Valmis park ja alustati purskkaevu taastamise projektiga

Kui 2012. aastal sai loomemajanduskeskuse majadekompleks Kalevi tänaval valmis, siis 2013. aastal liikusid tööd juba majast välja. 8. augustil avati Tartu Loodusmaja ja Tartu Loomemajanduskeskuse (edaspidi LMK) vahel olev põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud park.

Korda tehti umbes 9000 ruutmeetrit põneva reljeefiga pargiala, kuhu rajati loodusliku kattega jalgteed, valgustus ja rohkelt erinevaid väikeehitisi. Pargis on ka välilava, kus esimesena toimusid mitmed Tartu muusikanädala kontserdid. Pargi korrastamist juhtis LMK hea naaber Tartu Loodusmaja, kelle aasta tähtsündmuseks oli uue maja avamine pargi Lille tänava poolses servas. Pargi haljastusprojekti tegi LMK ettevõte TajuRuum.

Korrastamist ootab veel loomemajanduskeskuse poolne pargiosa ja taastamist sinna 20. sajandi alguses rajatud purskkaev. Märtsis-aprillis anti tartlastele võimalus valida kahe purskkaevu kavandi vahel: „Siil udus“ ja „Vihmapaviljon“. Kavanditega sai tutvuda ja arvamust avaldada Tartu linna kodulehel: http://www.tartu.ee/valipurskkaev. Veebihääletusel eelistasid tartlased kavandit „Siil udus“ 804 häälega, „Vihmapaviljon“ sai 540 häält. LMK juht Raul Oreškin oli tartlaste valikuga rahul ja ütles: „Siili on rahvapärimuses ikka kujutatud targa nõuandjana ja ta sobib seetõttu meie majade juurde hästi. Ka meie anname nõu ja abi tulevastele ettevõtjatele.“ Pargi avamise ajal esitleti ka siilipurskkaevu vähendatud mudelit, mille valmistas Ökodisko kavandi alusel skulptor Tiiu Kirsipuu. 14. septembril toimus LMK-s heategevuslik täika, kus koguti raha siili skulptuuri valmistamiseks. Purskkaevu rajamisele on lubanud õla alla panna ka Tartu Hansa Rotary klubi ja raha on kavas lisaks koguda erinevate aktsioonide abil. Kuna purskkaevu taastamine on kavas peamiselt heategevuse abiga, siis ei saa selle valmimise tähtajast veel rääkida.

tartu linnregionaalarengu fond