Kaheksas Tartu noore kunsti oksjon toimus neljapäeval, 10. oktoobril 2013 kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis. Oksjoni fookuses oli fotokunst.

Oksjonitööde näitus oli avatud 12. septembrist 9. oktoobrini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13, avatud E-L 11-21). Näituse kujundas Madis Liplap.

Oksjoni eelüritused ja loengud

  • Taavi Piibemanni "Erinevad foto vormistusviisid ja nende püsivus ajas" ning Madis Katzi “Aeglasest fotograafiast” 26. septembril kell 18 Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (Tähe 38b).
  • Anneli Porri „Kellele ei meeldiks Eesti foto” 2. oktoobril kell 18 Tartu Kunstimajas (Vanemuise 26). Loeng toimus Anneli Porri kureeritud näitusel „Kus lõped sina, algan mina”, mis pakub üht võimalikku läbilõiget Eesti fotokunsti paremikust aastatel 1992 - 2013.
  • Kunstikohvik  7. oktoobril kell 18:30 Tartu noore kunsti oksjoni näitusel (Kalevi 13). Tartu noore kunsti oksjoni töödest vestlesid kunstiteadlane Indrek Grigor, kuraator ja Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artel, oksjoni projektijuht ja üks kuraatoritest Liina Raus ning kunstnik ja Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõud Anne Parmasto. Sõna ütlesid sekka kunstisõbrad, -kogujad Margus Punab, Riivo Anton ja Rene Tõnisson. Õhtut juhtis näitleja ja lavastaja Robert Annus, kes oli ka sellesügisese oksjoni juht.

Tulemused

47st enampakkumisel olnud tööst müüdi 25, sealhulgas 8 fotot. Kokku oli müügitulu ligi 6000 eurot. Kolm oksjonitööd annetasid nende ostjad lastekodu Käopesa peremajadele. Oksjonit juhtis näitleja ja lavastaja Robert Annus.

oksjon sygis2013

tartu linneasregionaalarengu fond