Lae prinditav kataloog alla siit!

Vali vitamiin!

Tartu noore kunsti sügisoksjoni teema on välmitud viitega lähenevatele valimistele, mis valikuvabaduse asemel põhjustavad pigem valikute piiratuse frustreerivat seisundit. Nii kodanike kui füsioloogiliste olenditena vajame positiivses suunas toimuvaid muutusi ja kui need kohe ei ilmne, tekib skepsis ka tulevikku projitseeritud valimislubaduste suhtes. Vitamiinid on eluks vajalikud ja kuigi nad ei oma sisulist energeetilist väärtust, on vitamiini kuvand keeles ja kultuuris positiivsete ja kohest energialaksu lubavate lisatähendustega. Positiivsuse ja energia sidumine kunstiga kuulub küll teatavasti hämara esoteerika valdkonda, ent see ei tähenda, et ta sinna jäämagi peaks. 

Kahe juba toimunud oksjoniga on Tartu noor kunst ilmnenud kui eripalgeline ja mitmekesine nähtus. Kasutasime ära seda looja-indiviidide erinevust ja palusime kunstnikel oma unikaalsest autoripositsioonist lähtuvalt valmistada vaatajat või tarbijat vitaminiseeriv kunstiteos. Tuleb mainida, et see valik osutus õigeks, sest idee ise hakkas vitamiinina tööle, selle energia kanaliseerus kunstnike kaudu nende teosesse, kus ta nüüd vaatajaid ja vastuvõtjaid ootab. Tulemused on teie ees. 

Kiwa
oksjoni kuraator

Tulemused

8. oktoobril 2010 Dorpati konverentsikeskuses toimunud oksjonil oli enampakkumisel 17 noore Tartu kunstniku väga erinevat tööd, millest müüdi 14. Kolm teost müüdi alghinnaga, samas tõusis ühe töö hind 15 korda. Kallim kunstiteos müüdi 3000 krooniga. Kokku müüdi noore kunstnike loomingut 12 500 kr eest.

Oksjonit juhtinud kunstiekspert Georg Poslawski rõhutas, et tegemist on heategevusoksjoniga, mille tulud lähevad üksnes noorte kunstnike toetuseks, ning avaldas lootust kohtuda kevadel juba järgmisel enampakkumisel.

Kutse Vali Vitamiin1

 


oksjon 2010valivitamiin 
 

tartu linneasregionaalarengu fond