urmaskruuse v2ike1

Noorte kunstnike oksjon toob värskeid värve linna kevadisse kultuuriellu ja on kujunenud Tartu kunstihuvilise publiku jaoks oodatud sündmuseks. Järjest suurenev huviliste hulk nii kunsti pakkujate kui ka ostjate poolel näitab kevadoksjoni vajalikkust ja elujõulisust. See on suurepärane võimalus noortel kunstnikel oma töid laiemalt tutvustada ja meil, kunstihuvilistel, noorte loojatega lähemalt tutvuda ning neid toetada.

Usun, et Tartu pisut boheemlaslik õhustik mõjub kaunite kunstidega tegelejaile juba iseenesest inspireerivalt ja aitab neil siin tuult tiibadesse koguda. Kuid samas pole vähetähtis ka materiaalne pool, mis annab loojale suurema vabaduse oma ideede elluviimiseks ja kindlustunde tulevikuks. Loomemajanduskeskuse korraldatud kunstioksjonid on noortele kunstnikele tänuväärt toeks pakkudes professionaalset abi tööde müümisel. Samas elavdavad need väljamüügid ka olulisel määral Tartu kunstiturgu tervikuna.

Kutsun kõiki tartlasi, kel huvi ja võimalust, osalema Tartu kunstnike kevadoksjonil ning ostma oma kodude kaunistuseks noorte kaaslinlaste töid.


Urmas Kruuse
Tartu linnapea

 

Lae prinditav kataloog alla siit!

 

tartu linneasregionaalarengu fond