Tartu Loomemajanduskeskus koostöös Tartu Kultuuritehasega korraldavad konverentsikeskuses Atlantis 9. oktoobril kl 16.30 kunstioksjoni „Tartu noor kunst“, mis ühtlasi lõpetab 5 päeva kestnud ettevõtlusnädala.

 Näitusel osaleb kümme kunstnikku, kellelt on väljas kaksteist teost - maale, graafikat, assamblaaži ja fotot. Tartu noore kunsti näituse ja oksjoni eesmärk on elavdada kohalikku kunstiturgu, tuua areenile uusi kunstnikke ja anda juba alustanud loojatele professionaalset abi oma teoste müümisel.

Oksjonil osalenud kunstnikud: 

Iris Kivisalu (1983) on vabakutseline fotograaf ja disainer, õpib TÜs ajakirjandust. Oma fotokunstniku tegevuse kohta ütleb ise: Las šokiteraapia jääda protestivaimulistele performance artistidele, dokumentaalfotograafia elukogenud maailmaränduritele. Mina olen faasis, kus lihtsuses peitub võlu. Non-profiitsete eesmärkidega.


Barthol Lo Mejor on meediumeid ühendav kunstnik-muusik-kirjanik, LolliPopDada on graafiline EP, esiküljel kunstniku autoportree pulgakommiga, lehe tagaküljel on kirjas salajane interenetiaadress töö juurde kuuluvale muusikale.


Mihkel Ilus. Teos "307" on raskepärase ehitusmaterjali "ülendamine" ja mäng materjalidega, et otsida vähe kasutatud võimalusi maali ja graafika kokkupuutest. Mihkel Ilus (1987) õpib Tartu Ülikoolis maalikunsti erialal. Senises loomingus isik- ja rühmnäitusi Tartus ja mujal linnades. Muudest kunstivaldkondadest huvitunud kujujutava kunsti ja tantsukunsti sidumisest. Tantsuetendusi esitatud Tallinnas, Tartus ja Helsinkis.


Helmi Elfriede Arrak on TÜ kolmanda kursuse maalitudeng, "must" on kerget laadi meditatiivne joonistusmaal, mis valmis Barcelonas pargis lebades, kus oli palju vaba aega ja võimalust süveneda.


Andrus Raag. Maal on kunstniku uuest fantasy art sarjast, mida ta laiemale publikule kavatseb tutvustada järgmisel aastal.
Andrus Raag (1982) on omandanud magistrikraadi TÜ maalikunsti erialal ja teinud kaheksa isiknäitust.


Marju Kuusk (1981) on Tartu Kõrgema Kunstikooli õpilane ja graafiline disainer, oma teost tutvustab ta nii:
Igipõline tsükliline ringlemine mille käigus vabalt valitud või kellegi/millegi poolt määratud tempos tullakseollakse- minnakse jättes maha jälgi ja midagi millest võiks alata uus ring.

Emilie Uneskõndija tutvustab ennast: Olen sündinud 1992. aastal. 2007 lõpetasin Tartu Lastekunstikooli. Võtsin osa rahvusvahelisest noorte kunstiprojektist Come on!, mis toimus 2006. aastal Lätis ning käesoleval aastal osalesin kunstinäitusel "Kolm hinge kunstis". Hetkel õpin Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja tegelen ka kujundustöödega. Maal "Värvide muusika" tegeleb erinevuste kooskõlaga, graafiline leht "Vaim" räägib sellest, et miski pole nii nagu näib.


Riho Pärn Pärn (1982) on õppinud Tartu Kunstigümnaasiumis, Tartu Kunstikoolis. Tartu Ülikooli Maaliosakonnas. Hetkel turunduses tegev. "Cyclon" tema automaalide seeriast kehastab dekoratiivset ilu. Ei mingit sügavat mõtet. Ilu, ilu pärast.


Liisa Soolepp/Toomas Thetloff.  Fotol seeriast "The Third Wardrobe" on jäädvustus Liisa Sooleppi 2008.a kevadel valminud diplomitööst. Liisa Soolepp (1984) on lõpetanud Tartu Kõrgema kunstikooli tekstiilikunsti eriala, hetkel vabakutseline tekstiili-, moe- ja kostüümikunstnik. Toomas Thetloff (1984) õpib TÜs psühholoogiat ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat, hetkel vabakutseline kunstnik.

oksjoni20plakat1

Tulemused

Loe oksjoni tulemuste kohta Tartu Postimehe artiklist

oksjon 2009

 

 

 

 

tartu linneasregionaalarengu fond