moeetendus-madalam

Ideed, mille uudsus paneb südame paar lööki vahele jätma, on dessert, mida moelavadel harva pakutakse. Olgugi moe eesmärk üllatada, avardada ilu ja stiili harjumuspärast mõõtkava, genereerida midagi ennenägematut, siis praktikas õnnestub see harva. Arvukas moefanaatikute seltskond, kes end selle juunikuu 13. päeval Antoniuse õue mahutas, oli aga päris kindlasti õnnega koos, kuna lavale jõudis üllatusi, ehmatusi ja ahvatlusi, toetatuna tipptasemel lihvitud vaatemängulise stilistika ja oskusliku lavastuse poolt.

Moeloojate käekiri oli radikaalselt erinev, kuid Triinu Pungits ja Piret Sootla olid kõigest kokku suutnud panna elamusliku ja inspireeriva terviku. Suurim aplaus etenduse korraldajatele, kelle kõigi hingega asjajuures olemist oli igast sammust, žestist ja sekundist tunda.

Kohalike noorte talentide hulgast lendab Le Marche’ des Modes vahendusel maailma areenile Liisa Soolepp, kelle trumbiks said  lihtsate kuid võimsate sümbolitega kudumid, teravmeelne ja nutikas stilistika ja meisterlik oskus luua kunsti, mille otsekohe igaüks saab selga panna.

Heas mõttes hullu novaatorina tõusis esile Anja Yelizarjeva, kelle Fear Generation tõi lavale intrigeeriva kontseptuaalse vaatemängu – ulmelised varrukakonstruktsioonid, uljad vormid ja poolikud rõivad millele lisas vürtsika irooniapitseri spordiplätu-tossu stilistika.

Jo Nurm päris uute talentide pealkirja alla ei mahu, sest autor on hoolimata noorest east juba oma käekirja ja suuna leidnud, kuid tema lihtsas ja sootus loomingus laval oli kõikevõitev võim. Pole vaja värvidega meelitada ega keha paljastada, mõjule saab pääseda ka intellektuaalsemalt.

Antoniuse moeetenduse pärliks oli väga särav ja tugev nahadisainerite osalus – kõik tööd olid silmapaistvalt head! Tiina Karu ülilihtsad ja värvikad kotid, Kristel Suigussaare fantaasiarikkad kindad – sellised asjad on meie moemaastikul täiesti puudu, otsekohe telliks ja kannaks. Inga Radikaineni peenes koloriidis kotid ja vöödest tuletatud disaini-imed aga jäid kõige eredamalt meelde ning sõidavad südameid võitma ka Riia moenädalale.

Mood on kapriisne, muutlik ja raske ala, kuid säravatele talentidele jätkub seal alati ruumi. Suur ja soe aplaus kõigile neile andekatele inimestele, kes Antoniuse moeetenduse raames oma loomingu lavale tõid!

Kristina Herodes

Vaata ka: Antoniuse moetendus

Fotol: Liisa Soolepp ja tema kollektsioon "Smilla", foto: Gabriela Liivamägi

tartu linneasregionaalarengu fond