moeetendus-madalam

Tartu moeüllatused on näha Antoniuse õuel

Moeetendus "Kapist välja" Facebookis.

Moeetendus „Kapist välja“ toimub reedel, 7. juunil Antoniuse õues (Lutsu 3/5). Uksed avatakse kell 21.30.

Esitlusele tulevad moerõivaste ja aksessuaaride kollektsioonid Antoniuse õues tegutsevatelt käsitöömeistritelt ja kunstnikelt ning Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengitelt ja vilistlastelt. Külalisena esitlevad oma kollektsioone ka Xenia Joost ja Kalle HT ning Tartu moesõprade lemmikpoed Disainimaja ja Vintage Kompvek. Põneva lavastuse on loonud Triinu Pungits ja Marianne Kütt. Etenduse muusikaliseks taustaks mängib live bänd Wrupk Urei.

Etendusel pakuvad emotsioone Küllike Tuvikese käsitsivalmistatud erksates värvides mantlid, Piret Veski ja Hele Padari julged katsetused teksapükste ja karusnahkadega, Tiina Androni käekotid, Sille Sikmanni meestejalanõud ning paljude teiste moeloojate muinasjutulised või kodusemad kollektsioonid. Ei puudu ka magus üllatus Maitseelamuse kojalt. 

“Tartu mood on kui tärkav loodus varakevadel, täis põnevaid ideid ja pakatavat energiat ning seda kõike tahame näidata ka Antoniuse moeetendusel,” räägib moelooja ja etenduse lavastaja Triinu Pungits. “Tartu mood on valmis sisenema suurde moemaailma. Siin on palju kvaliteetseid autoritehnikas valminud rõivaid, mis sobivad suurepäraselt nii moelavadele kui ka kandmiseks. Kollektsioonide läbivaks jooneks on mõõdukus ja teadlikkus, isegi hullused on korrektselt vormistatud ja kannavad kindlat sõnumit. Me kutsume etendust vaatama igaühte, kes tunneb huvi moe vastu ja ei karda moemänge, mida laval esitlema hakatakse. “

Ürituse pileteid hinnaga 5 eurot müüakse Kohvikus Saprgel (Kalevi 13), Disainimaja poes (Kalevi 15) ja kesklinnas Frida ja Lonni kunstipoes (Rüütli 19). Pileteid saab broneerida ka meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kuhu palume saata kiri soovitavate piletite arvuga.

Moeetendus avab Tartu disaininädala “Disain on kohal”, mis toimub 7. -15. juunil ja mille raames toimub mitmeid üritusi üle linna. Täpsemat infot disaininädala kohta saab kodulehelt www.lmk.ee/dok. Disaininädala kava ja fotod moeetenduse kollektsioonidest on näha ka Facebookis.

Disaininädala üritusi korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Kõrgem Kunstikool, toetavad Tartu linn, Tartu Kultuurkapital, EAS ja Läänemere piirkonna programm. Moeetenduse meediapartner on Femme.

Lisainfo: Triinu Pungits, tel 5340 5745, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (moeetendus); Ada Tamme, tel 5646 0549, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (disaininädal).

Parimaid palu kollektsioonidest

Fotode autor Gabriela Liivamägi

Autor: Xenia Joost

Maitseelamuse koda

Autor: Kalle HT

Autor: Tiina Andron

Autorid: Evelin Kägo ja Regle Hüsson

Autor: Martin Laiapea

Autor: Erle Rander

Autor: Küllike Tuvikene

Ühiskollektsiooni „Wired“ autorid: Eva Liisa Kubinyi, Ilona Ait, Therese Sild, Birgit Uibo

Autor: Sirpa Kalliola

Autor: Lea Liblik

Autor: Kairi Lentsius

Kollektsioon: Disainimaja

Ühiskollektsiooni autorid: Hele Padar ja Piret Veski 

Autor: Epp Mardi

Autor: Sirje Reinoja

Autor: Tuuli Vahesaar

Kollekstiooni autorid: Sille Sikmann ja Pamela Peepson

Autor: Kristel Suigussaar

Autor: Ilona Ait

Autor: Jo Nurm

Ühiskollektsiooni autorid: Hele Padar ja Piret Veski 

Autor: Liisa Murdvee

Autor: Liisa Soolepp

Kollektsioon: Vintage Kompvek

Bänd Wrupk Urei

tartu linneasregionaalarengu fond