Jutupesa

 

Jutupesa loob innovaatilisi ja teaduspõhiseid mänge laste loojutustamise oskuste arendamiseks. 

Jutupesa arendab rakendust 5-9 aasta vanuste laste jutustama õpetamiseks animeeritud pildiseeriate abil. Loojutustamise oskus on oluline, sest see on põhiline suhtlemise viis ja mõjutab nii koolis kui hiljem tööelus hakkamasaamist. Samuti tekitab lugude rääkimine  heaolutunde nii loo jutustajale kui kuulajale. Suulist lugude jutustamise oskust tuleb aga hakata õpetama juba enne kooli, kuna see ei kujune ligi 60% lastest iseenesest. Uuringud näitavad, et tehnoloogia kasutamine motiveerib lapsi ja aitab neil tõhusamalt õppida. Rakenduse sisuks on lasteraamatute illustraatori joonistatud pildiseeriad, mille me animeerime. Nende põhjal saavad lapsed lugusid salvestada, kuulata ja kirjutada. Hetkel arendame rakenduse prototüüpi koosloome projektis, kuhu kuuluvad Tallinna Ülikool, Startup Estonia, HITSA ja haridusasutused. 

Meeskonnas on 5 särasilmset liiget, kes soovivad, et laste eludes oleks rohkem lugude jutustamist: Kati Mäesaar (meeskonna juht), Kristina Kutsar (eripedagoog), Eliise Vahi (lasteraamatute illustraator), Pihel Saatmann (mänguarendaja) ja August Varustin (animaator).

Koduleht:
http://www.jutupesa.ee/

FB leht:
https://www.facebook.com/jutupesa

Kontakt:
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
5663 6492


Foto autor: Johan-Paul Hion

tartu linnregionaalarengu fond