Jass Seljamaa

Jass Seljamaa töötab PR-konsultandi ja loovjuhina suhtekorraldusagentuuris Agenda PR (www.agendapr.ee) ja on Uue Loomingu Maja (www.uueloomingumaja.ee) juhatuse liige. Ta on õppinud Tallinna Ülikoolis bakalaureusetasemel suhtekorralduse ja magistrantuuris ajakirjanduse õppekavadel. Jassil on pikaajaline reklaamitöö-kogemus loovkirjutaja ja -juhina erinevatest Eesti tippagentuuridest ning juba 7 aastat suur huvi Web3 ja krüptotehnoloogiate vastu. On pidanud külalisloenguid NFT-de teemal Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Rahvaülikoolis.

 

Triin Kask

Andres Kuusik on Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas turunduse õppetooli juhataja ja õppejõud. Ta on ka TÜ neuroturunduse labori ellukutsuja. Andres ei ole pelgalt teoreetik vaid tal on selja taga 15 aastane praktiku kogemus nii jaekaubanduses kui telekommunikatsiooni valdkonnas. Andrese tugevused on ettevõtte turunduse strateegiline planeerimine (positsioneerimine ja bränding) ja tarbijakäitumine (kuidas mõjutada kliente). Oma jälje on Andres Tartu ajalukku jätnud ettevõtlusfestivali sTARTUp Day idee autori ja ellukutsujana.

 

Triin Kask

Triin Kask on alates 2009. aastast olnud tegev ettevõtluses. Ta on Google’iga koostöölepingu sõlminud tarkvaraettevõtte Nevercode kaasasutaja ja endine tegevjuht. Samuti on ta Eesti Asutajate Klubi (asutajad.ee) juhatuse liige. Mentorina keskendub Triin ettevõtjate probleemide alguspunktide kindlaks tegemisele ning kõige olulisema elemendi leidmisele, millel fookust hoida.

 

Triinu Pungits

Triinu Pungits on Eesti disainer, kes on moe valdkonnas olnud tegev juba 17 aastat. Projektipõhiselt õpetab ta  tekstiili Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Pungits on osalenud arvukatel moeetendustel ja -näitustel ning pälvinud rohkelt rahvusvahelist tunnustust. Tema töid on kajastatud sellistes ajakirjades nagu Vogue Italia, Briti Vogue, Glamour jt. Ta on olnud prestiiže ürituse International Talent Support (ITS) finalist ning Hyèrese Moe- ja Fotograafiafestivali poolfinaliste. 2018. aastal tutvustas Pungits oma kevad/suvi kollektsiooni Londoni moenädalal ning oli üks Fashion Scouts Ons To Watchi võitjate hulgast.

 

Kadri Ronk

Kadri Ronk on digiturunduse spetsialist, kelle tugevuseks on müügikäibe kasvatamine läbi Google Ads ja Facebook Ads kampaaniate. Hetkel on Kadri ettevõttes Click & Grow digiturundusjuht. Varasemalt on ta töötanud mitmes erinevas Eesti ja välismaa agentuurides. Kadri aitab erineva iseloomuga äridel kasvatada käivet tänu strateegiliselt sihitud ja targalt mõõdetud digiturunduskampaaniatele. Peamised valdkonnad: Google Ads, Facebook Ads (+Instagram ads), Google Analytics, Google Tag Manager.

 

Katrin Tegova

Katrin Tegova on pikaajalise kogemusega kultuuriturundaja. Töötanud avalike suhte juhina Endla teatris ja Tartu Uues teatris, olnud aastaid teatrifestivali Draama kommunikatsiooni-ja turundusjuht. Lisaks kuuluvad turundusevallas tema portfelli ka sellised suurüritused nagu Leigo festival ja rahvusvaheline robootikafestival Robotex. Praegu töötab Katrin turunduse ja kommunikatsioonijuhina Sõltumatu Tantsu Laval ja Tartu Loomemajanduskeskuses. Lisaks omab ta turundusettevõtet Väike Objekt A, mis on tegutsenud 2012. aastast ning mis pakub põhiliselt turundus- ja kommunikatsiooniteenust teatritele, kultuurifestivalidele ning paljudele Eesti filmiproduktsioonifirmadele (turundanud selliseid filme nagu “Fred Jüssi Olemise ilu” (Taska Film), “Must alpinist” (Kopli Kinokompanii), “Nullpunkt” (Allfilm)).

 

Meelis Luht

Meelis Luht on pikaajalise kogemusega tippjuht, kes on pea kakskümmend aastat tegutsenud meediaga seotud ettevõtluses jõudes ajakirjanikust endise Eesti Meedia juhatuseni. Ta on töötanud börsiettevõttesse kuuluva grupi finants- ja multimeediajuhina, osalenud uudiste ja kuulutustega seotud internetiarendustes ning mitmetes M&A projektides Eestis, Lätis ja Leedus. Tema olulisemateks saavutusteks on Eesti Meedia (osa sellest on tänane Postimees Grupp) ost norralastelt ning samuti moodustati tema juhtimisel Baltikumi suurim internetikuulutuste ettevõte, mille hilisem müük tunnistati 2019. aastal üheks edukamaks M&A saavutuseks meie piirkonnas.

 

Anneli Ahven

Anneli Ahven on filmiprodutsent, kes on oma erialal tegev olnud juba üle 20 aasta. 2002. aastal kaitses ta Hamburgi Ülikooli Teatri-, muusikateatri ja filmiinstituudis magistrikraadi filmitootmise erialal. Ahven on osalenud mitmetel filmimarketingi, -finantseerimise ja stsenaariumiarenduse seminaridel ja õpikodades. 2010 esindas ta Baltimaid Cannes'i filmifestivali initsiatiivis "Producers on the Move". Kõrvuti tööga produktsioonifirmas Kopli Kinokompanii töötab ta alates 2006. aastast Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmitootmise mooduli juhataja ja õppejõuna (filmiproduktsiooni dotsendina). Anneli produtsendiportfelli kuuluvad sellised filmid nagu "Deemonid" (rež. Ain Mäeots, 2012), "Elavad pildid" (rež. Hardi Volmer, 2013), "Must alpinist" (rež. Urmas Eero Liiv, 2015), "Õnn tuleb magades" (rež. Mart Kivastik, 2016), "Johannes Pääsukese tõeline elu" (rež. Hardi Volmer, 2019) jpt filmid. Anneli Ahven on Euroopa Filmiakadeemia liige, Eesti Filmitootjate Liidu liige ja Kopli Kinokompanii OÜ juhatuse liige.

 

Anneli Ahven

Piret Vapajeva on suurte kogemustega stilist. Sellel põneval ja kirglikul maastikul on ta tegutsenud juba 15 intrigeerivat aastat. Esimesed etendused said lavastatud Tartu Kaubamajas. Sellest ajast alates on ta stiliseerinud sadu moefotosid, liikuma pannud väga paljusid kauneid modelle võrratute riiete ja aksessuaaridega moešõudes ning olnud osaline mitmete moefilmide loomise juures. Ta on kuulunud selliste kuulsate disainerite meeskonda nagu Xenia Joost ja Ülle Pohjanheimo. Lavastanud nende šõusid ka väljaspool Eesti piire.
Vapajeva on aastaid tegelenud personaalse nõustamisega stilistika alal. Nii mõnedki daamid ja härrad on abi saanud, mida selga panna näiteks presidendi vastuvõtule.
Tuule tiibadesse moe alal andis talle töötamine turundusosakonnas Tallinna Kaubamajas, kus ta stiliseeris kampaaniateks mitmeid moe- ja tootefotosid ning filme.
Põnevaid kogemusi hankis Vapajeva John Lewise kaubamajas, mis asub Euroopa moemetropolis Londonis. Ta osales seal väljapaneku meeskonna koosseisus kaubandushooaja väljanägemise koostamisel.
Antoniuse moeetenduse loov- ja projektijuht on Vapajeva alates 2016. aastast.
Praegu töötab Piret Lõunakeskuse turundusjuhina, kus ta hoiab ja loob Lõuna-Eesti suurima keskuse nägu ning kampaaniaid.

 

Toomas Peterson

Toomas Peterson on pikaajalise ja eripalgelise kogemusega kultuurikorraldaja. Tartu Ülikooli majandusteaduskonna vilistlasena on ta töötanud nii era- kui avalikus sektoris – panga ja liisingettevõtte krediidianalüütikuna, raamatupidajana, mööblitööstuse finantsjuhina. Olnud Teater Vanemuine finantsjuht ja teatrijuht. Korraldanud nii juhi kui meeskonna liikmena erinevaid kultuurisündmusi – Tartu Hansapäevade (sh rahvusvahelise) finantsjuht ja projektijuht, öölaulupidude EV 90 "Järjepidevus" ja EV 95 "Märkamisaeg" finantsjuht, teatrifestivali Draama finantsjuht, festivalide "Mürtsub pill", "Võsu Viis" ja "Happy Big Band Weekend" korraldaja jpm. Hobimuusiku ja saksofonistina olnud Big Band Tartu ja Tartu Saksikoori asutamise juures, olles tänaseks mõlema kollektiivi loominguline liider, mängija, arranžeerija ja kutsetunnistusega dirigent. Praegu töötab finantsjuhina Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 sündmusi ettevalmistavas meeskonnas, sihtasutuses Tartu 2024.

 
Signe Somelar-Erikson

 

Signe Somelar-Erikson on pikaajalise kogemusega projektijuht ja konsultant, kes on viimase 18 aasta jooksul nõustanud nii eraettevõtteid, kohalikke omavalitsusi kui kolmada sektori organisatsioone äriplaanide, projektitaotluste, personali- ja projektijuhtimise ning riigihangete alal. Signe on töötanud konsultandina ettevõtetes: Sihtasutus Tartumaa Turism, Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus, Innopolis OÜ (Civitta Eesti AS), Eesti Noorsootöö Keskus. Alates 2011. aastast tegutseb ta ka ise ettevõtjana ning kuulub erinevate ettevõtete juhatusse. Signe on õppinud Tartu Ülikoolis, Voroneži Ülikoolis, EEKK-s Mainor ja läbinud Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni konsultantide arenguprogrammi. Lisaks sellele tegeleb ta hobimesindusega.

 
Signe Somelar-Erikson

 

Victoria Silber on enam kui 10 aastat olnud aktiivselt tegutsev e-kaubanduses, digiturunduses ja sisuloome valdkonnas. Victoria on osalenud erinevate riikide ettevõtete turundustiimides, näiteks kahes suures Skandinaavia kontsernis, kuid ka väiksemas, kuid olulises Lõuna-Korea e-poes. Victoria on pidanud ka ise e-poodi. Lisaks on ta kogenud koolitaja just loome-ettevõtluse valdkonnas, tehes koostööd erinevate ettevõtlusarendusorganisatsioonidega, nii Eestis, Taanis, Mehhikos, Gruusias kui ka mujal. Victoria peab muuhulgas blogisid kunstimeistrid.ee ja colorsforcreatives.com, kus loomeettevõtjad leiavad inspiratsiooni ja konkreetseid nõuandeid oma ettevõtte turundamiseks digimaailmas.

Teemad, millega Victoria saab aidata:

  • visuaalne bränding
  • sisuturundus
  • Etsy
  • SEO alused
  • E-kaubandus
 
Anna Gramberg

 

Anna Gramberg on karjäärinõustaja ja coach, koolitaja ja mentor. Karjäärinõustamise valdkonnas on ta töötanud alates 2013. aastat, omades laiapõhjalist kogemust eri tausta ja karjäärialaste küsimustega inimeste toetamisel. Viimased paar aastat tegutseb vabakutselisena enda mikroettevõttes Tulevikupilt OÜ.
Karjäärinõustaja ja coachina toetab inimesi kes otsivad tööelus uut suunda või selgust, kuidas soovitud karjäärisihte ellu viia, tahavad enda praeguses tööelus midagi teisiti või paremaks teha, seisavad karjäärivalikute ees või kaaluvad suuremat karjäärimuutust. Viib läbi koolitusi ja töötubasid karjääriarengu kavandamise ja eneseteadlikkuse teemadel. Erialaseid teadmisi jagab ka teistega, koolitades karjäärispetsialiste ja tudengeid.
Koostööpartnerid ja kliendid on olnud näiteks Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Tartu Ülikool, Tartu Kunstikool, Starship Technologies, Tartu Loomemajanduskeskus. Annal on karjäärispetsialist/ karjäärinõustaja tase 7. kutse, ta on Designing Your Life sertifitseeritud coach, Eesti Karjäärinõustajate Ühingu liige ja mentor. Lähemalt: www.annagramberg.com

 
Anna Gramberg

 

Mari Peetsalu - loovterapeut

Mari Peetsalu on lõpetanud Tallinna Ülikooli loovteraapiate magistrantuuri ja on töötanud aastaid kunstiterapeudina. Loomemajanduskeskuse mentori ja loovterapeudina saab Mari toetada ettevõtjaid erinevate probleemide ja väljakutsete lahendamisel, sest loovteraapiaid kasutatakse üldiselt väga erinevate sihtgruppide vaimse tervise ja heaolu toetamiseks. Mari peab oma töös kunstiterapeudina oluliseks loomise protsessi, mille käigus saab klient teadlikuks enda vajadustest ja ressurssidest ning võib jõuda lahendusteni, milleni tavapärase verbaalse analüüsiga ei pruugi jõuda.

tartu linnregionaalarengu fond