Köömen

 

Köömen pakub autentset Araabia toiduelamust. Armastusega, põlvestpõlve pärandatud retseptide järgi. Köömen on sotsiaalne ettevõte. Pingutame, et sisserändajad saaksid paremini kohaneda Eesti ühiskonnaga ja samal ajal tutvustada oma kultuuri ja toidu paremikku.

Korraldame (virtuaalseid) kokandustöötube, kus Eestis elavad Süüria, Palestiina, Iraani ja teiste põnevate maade kokad õpetavad kokakultuuri ja oma kombeid. Pakume toitlustust nii seminaridele, konverentsidele kui ka sünnipäevadele. Ning muidugi on meil ka oma väike take-away Tartu Turuhoones ning suvel võib meid näha erinevatel festivalidel. Unustamata juuri, kokkame oma maitse järgi, kuid õpime tundma kohalikke kombeid, keelt ja kultuuri.

Eestlased tunnevad köömneid kohaliku ürdina. Ja köömen ongi Eesti ürt. Kuid ta on ka Norra, Vietnami ja Iraani ürt. Teadaolevalt võeti esimesed köömned kasutusse Babüloonias, tänasel Süüria territooriumil 2200 aastat tagasi. Seega võib köömneid pidada kaasaegse multikultuurse Euraasia seemneks, mis annab vürtsi, ergutab söögiisu ja toob rahva kokku.

Nagu meiegi!

Kontakt: Dan Prits
+37256950099
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
koomen.ee
https://www.facebook.com/koomencatering

koomen2 Köömen kokad

tartu linnregionaalarengu fond