Tartu Filmifond

Filmipaviljoni tööd hakkab toetama Tartu Filmifond. Ka selle toimimisprintsiipide väljatöötamiseks on kaardistatud lähiriikides tegutsevate filmifondide tegevust ja analüüsitud Tartule sobivat mudelit.

Tartu jaoks on reaalne luua fond, mis jagab linnas ja piirkonnas toodetud filmidele esimestel aastatel keskmiselt 400 000 EUR ja tõstab fondi mahtu viie aastaga kahekordseks. Filmifond eraldab raha konkursi alusel nii Eesti kui välisriikide filmitootjatele ja rahastamise suuruse määraks on piirkonnas tehtud üldkulud. Näiteks kui filmi tootja kulutab piirkonnas miljon EUR, siis võib ta toetusena saada kuni 20% kulutatud summast esitades fondile tõestusdokumendid kulutatuste kohta.

20% suurune fondi toetus filmide tootmisele on tavaline praktika lähiriikides ja see raha eraldatakse filmide tootjale tagantjärele pärast kulutuste tõestamist.

Tartu Filmifond võidab koostööst teiste lähiriikide filmifondidega. Näiteks on koostöös Soome aj Läti filmifondidega võimalik rahastada suurema eelarvega filme, mida on võimalik filmida mitmes erinevas riigis. Selline koostöö on soositud ka Euroopa Liidu uutest meetmetest ja niisuguste ühisprojektide jaoks on võimalik saada suuremahulisi teotuseid EL Creative Europe programmi Meedia alaprogrammist.

Lisaks on suurema eelarvega filmidel sageli ka suurem potentsiaal saada tunnustust filmifestivalidel ja meelitada Tartusse maailmas tunnustatud filmiloojaid ning filminäitlejaid.  Nii Tartu linna, Tartu filmifondi ja Tartu filmipaviljoni jaoks on iga auhinna pälvinud film aga väga oluline, sest see lisab linnale tuntust ja toob kohale uusi kõrgetasemelisi filmiloojaid.

Seega, tegutsemine rahvusvahelisel tasandil ja koostöös lähiriikide filmifondidega, tõstab märgatavalt nii Tartu filmifondi võimalusi tõmmata piirkonda nii suurte filmide tootjaid ja kuulsaid filminäitlejaid kui ka Euroopa Liidu rahastusvõimalusi ja läbi selle suureneb Tartu rahvusvaheline tuntus ning piirkonda jäetud finantsid.


Filmifondi käivitusperiood:

2014 => Statuudi ja fondi töötamispõhimõtete väljatöötamine

2015 PILOOT => 2-3 FILMIPROJEKTI

2016-2020 => FONDI ESIMENE PERIOOD

 

 

tartu linneasregionaalarengu fond