5. augustil avab Tartus Aparaaditehases Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant Kristel Kalda kogukondliku sõltumatu raamatupoe Biblioteek, mis koondab raamatusõpru regulaarselt koos käivasse lugemisklubisse, korraldab raamatuesitlusi ja pakub nii lastele kui suurtele võimalust ka kohapeal aega veeta. 

Hoolikalt valitud kirjandusteoste hulgast leiab poest nii ilu- kui teadmiskirjandust, laste- ja noorteraamatuid, elukunstiteoseid kui ka väikese valiku muukeelset kirjandust.

"Kuna Eestis ilmub aastas üle 3500 erineva teose, siis Biblioteek aitab oma eelvalikuga parimad teosed lihtsamini üles leida. Eriline rõhk on lõunaeesti kirjandusel ning Eesti autorite tutvustamisel välismaalastele – poest leiab terve riiulitäie teistesse keeltesse tõlgitud eesti kirjandust. Lisaks uutele raamatutele on müügil valik kasutatud raamatuid," tutvustab uue raamatupoe valikut Biblioteegi idee algataja ja üks asutajatest Kristel Kalda.

Biblioteegis on lisaks raamatuelamuste saamisele võimalik toetada ka kohalikke ettevõtteid. Esindatud on erinevad Lõuna-Eesti väiketootjad, näiteks nagu Põlvas tegutsev Tillu Kohvik oma suupistetega ning Setomaal asuv Uma tettü looduslikult puhaste jookidega. Raamatupood teeb koostööd ka Eesti ühe teadlikuma teekultuuri edendaja Chado teepoega, kelle ainulaadne teevalik on samuti Biblioteegis saadaval ning kohapeal tarbimiseks. Gruppidele korraldab Biblioteek  ettetellimisel tee- ja raamatusoovituste õhtuid.

Bibilioteek asub Tartus Aparaaditehases (Kastani 42, 1. sissepääs) ja ootab alates 5. augustist raamatusõpru ja teegurmaane esmaspäevast reedeni kell 10-18 ning laupäeviti kell 11-16. Biblioteegi avamine on osa ka 2. augustil algava armastusfilmide festivali Tartuff programmist.

Raamatupoe loomist toetas Hooandja ühisrahastusplatvormil enam kui 180 inimest ning lisaks asutajale Kristel Kaldale kuulub Biblioteegi meeskonda ka Eesti Kultuurkapitali kirjanduspreemia nominent Joosep Vesselov.

Kristel Kalda on Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant ning lisaks Biblioteegile koordineerib Kristel ka lugemisklubi “Trükimust ja pool pokaali”.


Kontakt:
Kristel Kalda
Raamatupood Biblioteek
Kastani 42, Tartu
Tel 5288 746
www.facebook.com/raamatupoodbiblioteek

tartu linnregionaalarengu fond