13. juunil toimunud Antoniuse moeetenduse „Mood on õues“ peaauhinna, osalemisvõimaluse detsembrikuus toimuval moeüritusel Le Marché des Modes Prantsusmaal koos 1000-eurose stipendiumiga võitis Liisa Soolepp kollektsiooniga „Smilla“.

Peaauhinnale lisandub kuuajaline praktiseerimisvõimalus Prantsusmaal Lille moeinkubaatoris.Rahvusvahelise žürii hinnangul oli peapreemia valikul määrav kollektsiooni ühtsus, kvaliteet ning müügi- ja tiražeerimise potentsiaal.

Riias toimuva Baltic Fashion Week eripreemia ja osalemisvõimaluse oktoobrikuus toimuval moeetendusel sai Inga Radikainen kollektsiooni „Valley of the Winds“ eest.

Tallinna Loomeinkubaatori eripreemia ja osalemisvõimaluse aastasel ekspordile suunatud moekoolitusel võitis Jo Nurm.

Ajakirja Mood aastase tellimuse ja eripreemiad uute ideede eest moes said Anja Yelizarjeva kollektsiooni „Fear Generation“ eest ja Jo Nurm.

Abakhan Fabric Eesti preemiad – kinkekaardid 300 euro väärtuses – võitsid Epp Mardi kollektsiooniga „Wanderlust“, Küllike Tuvikene kollektsiooniga „Miia“ ja Ilona Ait kollektsiooniga „Safran“. Abakhani vaateakende konkursi võitis Triin Isak kollektsiooniga „Suveöö unenägu“. Triin Isak võitis ka Vein ja Vine kinkekaardi.

Moeetenduse peapreemia valis välja žürii, kuhu kuulusid tuntud moeeksperdid Eestist ja välisriikidest.

Moeetendus sai valmis koostöös paljude partneritega, etenduse loominguline juht oli Triinu Pungits, lavastaja Marianne Kütt. Moeetenduse eesmärk oli toetada noori andekaid moe- ja aksessuaariloojaid ning aidata neil teha hüpe välisriikide moelavadele.

Tartu Loomemajanduskeskus jätkab moeetenduste korraldamist ja järgmine etendus on plaani juunis 2015.

Fotod moeetendusest: https://www.facebook.com/antoniusemoeetendus/photos_albums (Gabriela Liivamägi)

Lisainfo: Triinu Pungits, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5340 5745; Külli Hansen, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 510 6865.

 

Foto: Gabriela Liivamägi

tartu linneasregionaalarengu fond