11.–13. juulil jõuavad Tartu südalinna tänavaile 19. hansapäevad. Ajastumürgli nime kandev festival avatakse reedel, 11. juulil kl 20 rongkäiguga. Kahel peopäeval on ka Antoniuse õues hulgaliselt toredaid kontserte. Mõlemal päeval kell 11 astuvad üles harrastus- ja huvitegevusgrupid. Lisaks harrastajatele aga esinevad Antoniuse laval mitmed populaarsed artistid ja ansamblid. Info kogu programmi  kohta: www.hansapaevad.ee/programm.

 

Laupäev, 12. juuli

kell 13:30 - Duo Kulno Malva/Tõnis Kirsipu

2013. aastal loodi Duo Kulno Malva/Tõnis Kirsipu, kelle repertuaaris kõlab akordion koos laulu ja kehapilli-rütmiga, lisaks kaasakiskuv gruuviv rütmimootor. See kahe mehe kooslus annab väiksema orkestri mõõdu välja, samas ei põlata ära ka rahulikumat põhjamaist helikeelt. Regilaulud, torupillilood ja uuem folkloor – olgu lugu missugune, mehed otsivad oma muusikas samal ajal nii lihtsust ja minimalismi kui ka isikupära ja võimsust. Duo on võitnud kaks 2013. aasta olulist pärimusmuusika konkurssi: Pärimuse Päitsed ja Moisekatsi Elohelü. Koosseis: Kulno Malva (akordion, vokaal, torupill, kehapill), Tõnis Kirsipu (perkussioon, kehapill)
https://www.facebook.com/malvakirsipu

 

kell 16:30 - Knihv

Kaks viiulit ja trumm. Võnkuvad kehad. Iseäralikud meloodiakeerutused, mis on pidevas liikumises unelevhabraste ja tummiste helimaastike vahel. Tants peegeldumas läbi meie – enne ja nüüd. See on energiast pakatav ansambel Knihv, mille repertuaaris on peamiselt vanem eesti tantsumuusika. Uue hooga labajalavalsside, polkade ja muude peenemate tantsude ümber keerlev mäng on paljuski inspireeritud vanade viiuldajate viguritest, mis üles leitud eelmisel sajandil salvestatud krõbisevatelt arhiivilintidelt. Sealt kuuldud viiulite energia ja hoog andis Maarja Nuudile tõuke sellesse maailma süveneda ning peagi leidis ta enda kõrvale ka Karoliina ja Tõnu, kellega aastast 2010 triona musitseeritakse. Koosseis: Maarja Nuut (viiul, vokaal), Karoliina Kreintaal (viiul, vokaal), Tõnu Tubli (löökpillid, kellamäng)
https://www.facebook.com/pages/Knihv/173867349328096

 

kell 19:00 - Hanna-Liina Võsa Trio

Sumedal suveõhtul kõlavad Hanna-Liina Võsa trio esituses kaunid viisid Eesti noorema ja vanema põlvkonna armastatud heliloojate sulest. Koosseis: Hanna-Liina Võsa (vokaal), Paul Daniel (kitarr), Marti Tärn (kontrabass). Pilet 4€.

https://www.facebook.com/pages/Hanna-Liina-V%C3%B5sa-singeractress/112561085460198?ref=hl

 

kell 22:00 - Elmari Tantsuõhtu

Simmaniks ja tantsuks mängib raadio Elmari DJ Priit Rand.

http://elmar.ee

 

Pühapäev, 13. juuli

 

kell 14:00 - Triskele

Ansambel Triskele ühendab seadetes sageli rahvapärase laulmisviisi ning rikkaliku instrumentaariumi, milles on esindatud nii eesti rahvapillid (kannel, hiiurootsi kannel) kui ka keskaegses Euroopas kasutusel olnud instrumendid (lauto, fiidel, rebekk, flöödid, trummid). Triskele muusikuid ühendab sügav huvi eri maade ja rahvaste vaimulike traditsioonide vastu, mille mõjusid leiab kindlasti ansambli esitusmaneeris ning lähenemises algmaterjalile. Koosseis: Tarmo Tabas (vokaal), Heikki-Rein Veromann (vokaal, flöödid, parmupill), Ergo-Hart Västrik (vokaal), Toivo Sõmer (ud, kandled, vokaal), Janno Mäe (trummid, vokaal), Jaanus Roosileht / Tõnu Sepp (fiidel, rebekk, viola da gamba, vokaal)
www.triskele.ee

 

kell 16:30 - Lepaseree

Lepaseree on kooslus, mis ühendab endas kolme erineva taustaga muusikut, keda seob ühine soov – luua kooskõla meie pärimusliku laulu ja praeguse aja muusika vahel. Meelika vahendab ilu ja tarkust, mida kannab endas traditsioonilise laulu maailm, Kulno otsib ja avardab helimaastikke akordionil ning Paul lisab meisterlikke ja üllatusi täis lahendusi erinevatel kitarridel. Kõik see kokku loobki Lepaseree, mis seikleb mööda päritud muusikamustreid ja veel avastamata helimaastikke. Koosseis: Meelika Hainsoo (vokaal, hiiu kannel), Kulno Malva (akordion, okariina, sansula, live-looper), Paul Daniel (akustiline kitarr, elektrikitarr) Eeltoodud Lepaseree koosseis annab Tartu Hansapäevadel debüütkontserdi!
https://www.facebook.com/lepaseree

 

kell 20:00 - Vaiko Eplik

Vaiko Epliku soolokontsert, tema ja tema kitarr. Vaiko Eplik on oma muusikalise tegevuse jooksul olnud aktiivne lugematuis Eesti ansamblites, andnud välja 11 kauamängivat heliplaati, produtseerinud muusikat ka teistele artistidele ja kirjutanud paar tuhat laulu. Pilet 4 eurot.
https://soundcloud.com/vaiko-eplik

 

 

 

 

tartu linnregionaalarengu fond