Projekti "Maitsev Lõuna-Eesti" raames on kahel päeval, 7. ja 8. märtsil kell 14–22 Antoniuse õue Maitseelamuse kojas avatud  pop-up restoran Peipsimaa. Süüa teeb Tauno Laasik sellest, mida Peipsi järv pakub.

Restoranis pakutakse soolakohatartari, praetud Peipsi ahvenat juurikapüree ja jõhvikakastmega ning ahjujäätist mustikate ja jõhvikatega.

Eelroa kohta ütleb Tauno Laasik, et värske õrnalt soolatud koha suurim väärtus on see, et varahommikul see veel ujus vees.  Et mitte ainult kala ülistada, juhib Tauno tähelepanu ka jõhvikale. Jõhvikas on tema jaoks Eesti viinamari ja sellega peab ta silmas rikkalikke võimalusi, mida kõike sellest marjast teha saaks.

Projektis "Maitsev Lõuna-Eesti" osaleb kuni 16. märtsini kümme Tartu ja kolm Lõuna-Eesti restorani, kes pakuvad  külastajatele välja 15eurose erimenüü, mis koosneb kahest-kolmest roast ja veest. Pakutavad road on kõik läbinud hindamise ja eraldi on märgistatud road, mis väärivad teiste hulgast esiletõstmist. Restoran Peipsimaa menüü kõiki kolme toitu pidasid hindajad esiletoomist väärivateks.

Projekti eesmärk on kohaliku toidukultuuri tutvustamine ja uute maitseelamuste pakkumine.

Rohkem infot www.eestimaitsed.com

 

tartu linneasregionaalarengu fond