Täna, 15. augustil  toimub Eesti kaastootmisel ja rahvusvahelises koostöös valminud dokumentaalfilmi „Sokurovi hääl" maailmaesilinastus Euroopa ühel mainekamal filmifestivalil Locarnos. Filmi Eesti-poolne produtsent on Karin Reinberg ja tootjafirma Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev Revolver Film.  

Eesti-Soome-Saksa koostöös valminud dokumentaalfilm „Sokurovi hääl“ ( „The Voice of Sokurov", režissöör Leena Kilpeläinen) on portreefilm rahvusvaheliselt elavaks klassikuks peetavast vene filmirežíssöörist Aleksandr Sokurovist, kes oma mängufilmidega on võitnud auhindu maailma A-klassi filmifestivalidel Cannes'is, Veneetsias, Berliinis ja mujal.  Tänasel maailmaesilinastusel on Aleksandr Sokurov ise ka kohal.

Dokumentaalfilmis avaneb vaatajal võimalus tuttavaks saada suure humanistiga, kelle sõnumist oluline osa väljendab kriitikat totalitaarsele ühiskonnakorrale, vene suurriikliku mentaliteedi teadlikule kujundamisele ning agressiivsele poliitikale. Samas kui Sokurov ise, olles üdini soe ning humanistlik loojanatuur, ei esine filmis agressiivselt ega poliitikat tehes, vaid avab oma sügavat vene hinge kerge nukrusega. Lisaks eelnevale vaatab täna 63-aastane mees tagasi oma elule ja loomingule ning arutleb inimeseks olemise keerdkäikude ja kunsti tähenduse üle laiemalt. Poeetiliselt võtab film kokku kogu Sokurovi senise elutöö.

Täispika dokumentaalfilmi (77 minutit) Eesti-poolne produtsent on Karin Reinberg ja tootjafirma Revolver Film.  Filmi rahvusvahelise leviga tegeleb Films Boutique (Saksamaa), mis on Euroopa üks nimekamaid „world sales“ agentuure. Films Boutique on omandanud ka Sokurovi sel sügisel linastuva uue mängufilmi „Frankofoonia“ õigused ning müügifirma plaanib dokfilmi „Sokurovi hääl“ ja Sokurovi uut mängufilmi maailmas kõrvuti levitada.

Eestist on „Sokurovi hääle“ tootmist toetanud Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital ning väljaspool Eestit Soome Filmi Sihtasutus, Soome avalik-õiguslik televisioon YLE, Soome AVEK, Rootsi avalik-õiguslik SVT ja Creative Europe MEDIA programm. Filmi kogueelarve on 286 588 eurot.

Eestis planeeritakse dokumentaalfilmi „Sokurovi hääl"  koos valikuga Sokurovi varasematest mängufilmidest linastada tuleval sügis-talvel Tartus, Tallinnas ja Narvas.

Lisainfo: Karin Reinberg, +372 5343 6863, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

tartu linneasregionaalarengu fond