Tartu Loomemajanduskeskus tunnustas  juuni alguses oma hooaja lõpuüritusel esimest korda tublimaid keskuse ettevõtjaid, andes välja Loovsiili auhinnad viies kategoorias. Tunnustuse pälvisid ettevõtjad 2013. aasta tegevuse eest.

Aasta ettevõtja tiitli sai foto- ja filmistuudio Pimik, aasta eksportijaks valiti nahadisainer Tiina Androni ettevõtte Super, aasta uustulnukana tõsteti esile meeste käsitöökingasid valmistavat ettevõtet Scheckmann ning aasta teo eest sai Loovsiili auhinna disainibüroo LooLoo, kes saavutas möödunud aasta aprillis toimunud loovkommunikatsiooni konkursi Kuldmuna noortekonkursi ja pärjati auhinnaga „Suur pesamuna“. Aasta kolleegiks valiti ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul vajab igaüks tunnustamist. „Eriti veel, kui sa oled noor ja tegutsed valdkonnas, kus sa ei tunne end veel väga koduselt. Just samal põhjusel, et loomemajanduskeskuse tublimad ei jääks toetava tunnustuseta, alustasime sel aastal Loovsiili auhindade jagamise traditsiooni.“

Loovsiili auhind prinditi välja 3D printeriga ja see kujutab siili, keda loodetakse tulevikus loomemajanduskeskuse pargi purskkaevu skulptuurina näha.

tartu linneasregionaalarengu fond