Tartu Loomemajanduskeskus on partner Leonardo da Vinci programmist rahastatavas projektis, mille raames keskuse ettevõtluskonsultandid täiendavad oma oskusi ettevõtete arendamises ja grupikoolitamises (team coaching). Projekti juhtpartner on Tartu Kunstikool, kes  soovib koostöös loomemajanduskeskusega muuta kooli ettevõtlusõpet praktilisemaks.

Esimene koolitussessioon, kus osaleb neli ettevõtluskonsultanti loomemajanduskeskusest ja viis õpetajat Tartu Kunstikoolist, toimub märtsis Soomes Jyväskylä ülikooli juures tegutsevas Tiimiakatemias.  

Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul annab projektis osalemine uusi oskusi eelkõige meeskondade juhtimiseks ja erinevate osapoolte liitmiseks. "Oleme seni nõustanud ettevõtteid peamiselt individuaalselt, samas võib valdkondadeülene koostöö ja erinevate huvipoolte liitmine luua võimalusi väga põnevate ettevõtete tekkeks. Soomes on see kogemus väga hea ja soovime sealt saada oskusi keeruliste meeskondade ja protsesside juhtimiseks. Tartu Kunstikool on juba praegu loomemajanduskeskusele hea  partner, kuna meie juurde on tekkinud ainulaadne 3D-assistentide arenduskeskkond, kus koostöö ettevõtete, Tartu Kunstikooli ja loomemajanduskeskuse vahel juba toimib. Kunstikoolil on loomemajanduskeskuses õppeklass, erialaõpetajate hulgas on palju loomemajanduskeskuse ettevõtjad, kelle ettevõtlusalast arengut nõustavad loomemajanduskeskuse konsultandid ja lõpetajatel on võimalik teha praktilisi töid nende ettevõtete juures.  Soovime seda mudelit laiendada ja teadlikumalt edasi arendada,“ lisas Hansen.  

Tiimiakatemia on loodud ettevõtluse arendamiseks erinevate huvipoolte koostöö tulemusena. Tiimiakatemia liidab ja juhib meeskondi, kuhu kuuluvad väga erinevate kogemuste ja oskustega inimesed ning organisatsioonid ning nende eesmärk on luua meeskondi valdkondadeüleste äriideede arendamiseks.

Lisainfo:  Külli Hansen, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 510 6865.

tartu linnregionaalarengu fond