Tartu Loomemajanduskeskus osaleb kaheaastases projektis JUMP-IN, mille raames on keskusel plaan saata 12 loomemajanduse vallas tegutsevat alustavat ettevõtet üheks kuni kuueks kuuks Euroopa Liidu riikide ettevõtetesse, et arendada kontakte ja luua alus pikaajalistele koostöösuhetele.

Õppereisi otsene eesmärk on kogemuste omandamine või vahetamine, õppimine, turu-uuring või  plaanitav koostöö. Projekti tegevusi  rahastatakse Erasmuse programmist.

Kuuludes Erasmuse võrgustikku, saab loomemajanduskeskus aidata  ettevõtetel, kellel pole välisriikides vastuvõtvaid partnereid, otsida õppereisiks sobivat sihtriiki ja ettevõtet.

Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul planeerib loomemajanduskeskus projekti abiga aidata nii juba tegutsevaid loomeettevõtjaid  kui ka loovisikuid, kellel on soov  lähiajal oma ettevõtlusega alustada. „See on harukordne võimalus just väikeettevõtete jaoks,  kes soovivad hakata arendama eksporti, luua kontakte ning tutvuda  potentsiaalse välisturuga. Meie saame aidata leida ettevõtetele  vastuvõtvaid partnereid kõikides Euroopa Liidu maades, sest Erasmuse võrgustiku kaudu oleme ühenduses väga suure andmebaasiga,“ lisas Hansen.

Projekti juhtpartner on Siena Ülikool Itaalias ning teisteks partneriteks erinevad ettevõtlust arendavad katusorganisatsioonid  Portugalis, Makedoonias, Iirimaal, Leedus ja Saksamaal.

Loomemajanduskeskus kuulutab lähikuudel välja konkursi neile  loomemajanduse vallas tegutsevatele ettevõtetele, kes soovivad minna  õppereisile 2014. aasta jooksul.  Rohkem infot projekti kohta laekub jooksvalt projekti kodulehele aadressil www.loovtartu.ee/erasmus.

Lisainfo: Tartu loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen,  510 6865, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Foto: Siena (allikas: Vikipeedia).

tartu linnregionaalarengu fond