Antoniuse moeetendus toimub Tartus Antoniuse õues 12. juunil 2015, kui publiku ette astub  värskeim Eesti disaini paremik.

Moeetenduse konkursile laekus kokku 45 kavandikomplekti, millest valiti välja 14 moe- ja 4 aksessuaarikollektsiooni suviseks moe suursündmuseks.

Oma moekollektsiooniga astuvad publiku ette Diana Arno, Evelin Kägo, Johanna Nurm, Kairi Lentsius, Katrina Kaubi, Kertu Lepasaar ja Katarina Klett, Kristiina Feldmann, Kätrin Avarmaa, vi, Merilin Andre, Tauri Västrik ja Teele Koel. Aksessuaare esitlevad Anni Ansmann ja Jane Ansmann, Anu Kaelussoo, Gerda Retter, Helene Sepp, Erika Kool, Kaari Sibrits, Egle Jaago, Liis Turnau ning Liisi Joala ja Triin Hellat.  Loe täpsemalt siit.

Moekollektsiooni peapreemia on 1000 eurot, aksessuaarikollektsioonide kategooria peapreemia 500 eurot. Võidukollektsioon saab esitlusvõimaluse Eesti EXPO moeväljapanekul Milanos 2015. aasta septembris.

Antoniuse moeetendus toimub tänavu juba kolmandat korda. Etendusele eelnevad moeseminarid kõigile huvilistele Tasku keskuses, näitused ning palju muud põnevat.

NB! Moeetendus otsib modelle!

Lisainfo:
Triinu Pungits, Antoniuse moeetenduse loovjuht, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Auli Solo, Antoniuse moeetenduse projektijuht, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

pilt1

Antoniuse moeetenduse kavandite konkurss

Antoniuse moeetendus kuulutab välja kavandite konkursi. Konkurss toimub kahes kategoorias: moekollektsioon ja aksessuaarikollektsioon.

Antoniuse moeetendus toimub 2015. aastal juba kolmandat korda. Etendus toimub Tartus Antoniuse õues 12. juunil 2015.

1. Osaleda võivad nii üksikud disainerid kui ka meeskonnad. Osalejad peavad olema täisealised ning kollektsioon peab olema valminud või valmimas viimase poole aasta jooksul. pilt1

2. Osaleda saab kahes kategoorias:
2.1 moekollektsioonid, milles on 6–8 komplekti
ja/või
2.2 aksessuaarikollektsioonid, milles on 6–8 eset.

3. Osalemiseks on vaja esitada moeetendusele esitatava kollektsiooni kontseptsiooni kirjeldus, kavandid ning info autori(te) kohta eesti ja inglise keeles järgmiselt:

•    Milline on kollektsiooni eesmärk, visioon? Miks? Kellele?
•    Kollektsiooni kontseptsiooni kirjeldus eraldi A4 lehel, mis sisaldab informatsiooni kollektsiooni pealkirja, inspiratsiooni ja sõnumi kohta. Kirjelduses kasutatav maksimaalne sõnade arv on 200.
•    A4 formaadis kavandid tervest kollektsioonist. Iga komplekti kohta tuleb esitada tehniline joonis + kasutatavate materjalide kirjeldus. Kavandid peavad olema korrektselt vormistatud, iga komplekt eraldi lehel. Tehnika on vaba.
•    Üks A4 formaat, kuhu on koondatud kõik kollektsiooni komplektid.
•    2 fotot tulevasest kollektsioonist (juhul kui on valmis) või 2 fotot eelmisest kollektsioonist. Foto peab olema jpg-formaadis, minimaalse resolutsiooniga 1600x1200 pikslit ehk 2,1 megapikslit.
•    Informatsioon kollektsiooni autori(te) nime(de), aadressi(de), kontaktide ja CV(de)ga.

4. Kõik nõutud dokumendid tuleb üles laadida Dropboxi keskkonda (www.dropbox.com). Avaldus moeetenduse kavandite konkursil osalemise soovi kohta koos dokumentide jagamise lingiga palume saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..


Kavandite viimane laekumistähtaeg on 1. märts 2015 kell 23.59.

Finaali pääsenute nimed avalikustatakse märtsi lõpuks 2015 loomemajanduskeskuse kodulehel www.loovtartu.ee/moeetendus ja teavitatakse osalejaid kirjalikult.

AJAGRAAFIK PÄRAST ŽÜRII OTSUSE LANGETAMIST

Kollektsiooni autor peab garanteerima, et vähemalt üks moeetendusel esitletava kollektsiooni komplekt on valmis ja korraldajatele kohale toodud hiljemalt 24. aprilliks 2015.  Koht, kuhu komplekt saata, selgub jooksvalt moeetenduse kodulehel ning sellest informeeritakse osalejaid kirjalikult. Autor garanteerib komplekti jõudmise korraldajateni, kes kasutavad seda eelreklaami tegemiseks kollektsiooni autorile ja moeetendusele. Kogu kollektsioon peab olema valmis hiljemalt 5. juunil 2015.kavand1

KONKURSI ŽÜRII JA AUHINNAD

Moekollektsiooni peapreemia on 1000 eurot. Võidukollektsioon saab esitlusvõimaluse ja ühe boksi Eesti EXPO 2015 moeväljapanekul Milanos septembris 2015.

Aksessuaarikollektsiooni peapreemia on 500 eurot.

Konkursi žüriisse kuuluvad Tartu Loomemajanduskeskuse, Tallinna Inkubaatori, Tartu Kõrgema Kunstikooli, moeetenduse sponsorite ja toetajate esindajad ning tunnustatud moeeksperdid Eestist ja välismaalt.

Žürii esimesel kohtumisel valitakse välja Antoniuse moeetenduse konkursile saadetud kavandite hulgast:
•    kuni 13 moekollektsiooni,
•    kuni 8 aksessuaarikollektsiooni.

Žürii lõplik valik toimub moeetenduse ajal, kui valitakse välja peapreemia(te) saaja(d) ning eri- ja sponsorite preemiad.

Ootame konkursile noorte moekunstnike silmapaistvaid moebrände!

Lisainfo konkursi kohta:
Triinu Pungits, Antoniuse moeetenduse loovjuht, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Auli Solo, Antoniuse moeetenduse projektijuht, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

12. juunil Tartus toimuva Antoniuse moeetenduse konkursile laekus kokku 45 kavandikomplekti, millest valiti välja 14 moe- ja 4 aksessuaarikollektsiooni.

Moedisaineri ja Antoniuse moeetenduse loovjuhi Triinu Pungitsa sõnul andis võistlustöödes  tugevat tooni suund minimalismi, puhtuse ja harmoonia poole. „Teiseks tugevaks mõjutajaks oli mängulisus – olgu selleks siis lõikeliste lahendustega katsetamine  ja vormimängud või siis digiprindi vahendite kasutamine ja süvenemine mustrite maailma. Tähelepanuväärne oli kollektsioonide läbimõeldus ning suund isikupära ja kantavuse suunas. Varasemast rohkem on tähelepanu pööratud ka meestemoele, aksessuaaride kategoorias üllatasid nutikaid kotikollektsioonid ning intrigeerivad kehaehted,“ lisas Pungits.

Parimaid disainereid ootavad ahvatlevad auhinnad: moekollektsiooni peapreemia on 1000 eurot, aksessuaarikollektsioonide kategooria peapreemia maht on 500 eurot. Võidukollektsioon saab lisaks esitlusvõimaluse Eesti EXPO 2015 moeväljapanekul Milanos 2015. aasta septembris.

Finalistid moekollektsioonide kategoorias:

 •    Diana Arno, Arno Fashion „Alkonost”Soolepp 2014
 •    Evelin Kägo „Space“
 •    Johanna Nurm, #jonurm Spring Summer 2015
 •    Kairi Lentsius „CUT IN“
 •    Katrina Kaubi „Võnked“
 •    Kertu Lepasaar ja Katarina Klett „Kilp“
 •    Kristiina Feldmann „A Lesson in Balance. The Grid“
 •    Kätrin Avarmaa „Summerfestival“
 •    vi - Aren't your clothes saying too much about you?
 •    Merilin Andre „Living Patterns“
 •    Tauri Västrik „How many levels do U need“
 •    Teele Koel „Beyond the Horizon“

Finalistid aksessuaarikollektsioonide kategoorias:

 •     Anni Ansmann, Jane Ansmann „DERMAtrophy”
 •     Anu Kaelussoo „1=6”
 •     Gerda Retter, Helene Sepp, Erika Kool, Kaari Sibrits, Egle Jaago, Liis Turnau „Manivald“
 •     Liisi Joala, Triin Hellat „Nädalalõpuks maale“

Žürii koosseisu kuulusid Marit Ahven, Kristina Herodes, Xenia Joost, Kätlin Kaljuvee, Tiina Kruus, Anu Lõhmus, Aet Ollisaar, Teele Peets, Triinu Pungits, Karin Rask, Aljona Sokolovskaja, Auli Solo, Liisa Soolepp, Tiia Teppan, Vilve Unt, Tiiu Vitsut. Välisliikmetest osalesid soome disainerid Marjut Uotila ja Milla Kettunen.
Finalistid astuvad üles 12. juunil Antoniuse õuel toimuval atraktiivsel moeetendusel.

modelleotsitakse2015

Tähelepanu!

Antoniuse moeetendus otsib modelle 12. juunil 2015 toimuvale moeetendusele!

Palun saatke ankeet ja enda pilt aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Ankeedi saate alla laadida siit.

 

tartu linneasregionaalarengu fond